1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 1 Mayıs'ta Ek Ders Kesilir Mi?
1 Mayıs'ta Ek Ders Kesilir Mi?

1 Mayıs'ta Ek Ders Kesilir Mi?

1 Mayıs 2015 Emek ve Dayanışma Gününde Öğretmenlerin Ek Dersi kesilecek mi?

A+A-

2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Yasanın, 22/4/2009 gün ve 5892 sayılı Yasanın 1 inci maddesiyle değiştirilen 2/C maddesi uyarınca "1 Mayıs günü" resmi tatil ilan edilmiştir. 

para ile ilgili görsel sonucu

Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 27/072007 tarih ve 49720 sayılı yazılarının 1.maddesinde; “1) İlgi Karar kapsamında ek ders ücretinden yararlanmakta olan Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatı personeli, söz konusu değişikliğin yürürlüğe girdiği 21.07.2007 tarihinden itibaren millî bayramlar (Cumhuriyet Bayramı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Zafer Bayramı) nedeniyle tatil edilen günlerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaklardır.

Yönetmeliğe göre; Cumhuriyet Bayramı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Zafer Bayramı nedeniyle tatil edilen günlerde öğretmenlerin üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaklardır. Aynı şekilde mahalli bayram ve kurtuluş günlerinde de ek ders kesintisi olmamaktadır.

Emek Ve Dayanışma Günü 1 Gün 1 Mayıs Cuma Ek Ders Ödenmez

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi tatil olsa da 1 Mayısın milli ve mahalli bir bayram olmadığını dolayısıyla derse girmeyen öğretmenlerin ders, ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılamayacaklarından EK DERSLERİ KESİLECEKDİR...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.