1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dilipak Eğitim Bir sen Buluşmalarında konuştu
Dilipak Eğitim Bir sen Buluşmalarında konuştu

Dilipak Eğitim Bir sen Buluşmalarında konuştu

mezhep ve tarikat taassubundan kurtulmak

A+A-

ABDURRAHMAN DİLİPAK EĞİTİM BİR SEN BULUŞMALARINDA KONUŞTU

Eğitim Bir Sen Kayseri Şubesinin düzenlediği konferansa gazeteci ve araştırmacı yazar Abdurrahman Dilipak katıldı. Her ay düzenli olarak düzenlenen Eğitim bir sen buluşmalarının bu ayki konuğu Yazar Abdurrahman Dilipak Kadir Has Kongre Merkezi’nde büyük bir kalabalığa hitap etti.

 Abdurrahman Dilipak, birlik ve beraberlik anlamında Türkiye’de parçalanmışlıkların bulunduğunu, bu parçalanmışlıklardan mezhep ve tarikat taassubundan uzak durmak suretiyle kurtulmanın mümkün olduğunu anlattı. İslam aleminin içinde bulunduğu bölünmüşlüklerin çok büyük zararlar verdiğini, insanların sürekli öldüğünü ve gözyaşının dinmediğini anlattı.

Araştırmacı yazar Abdurrahman Dilipak, öğrencilere tarih ve maneviyat şuurunun verilmesi gerektiğini, müfredatta yok anlayışının eğitimcileri sorumluluktan kurtaramayacağını anlattı. Dilipak, yapmamız gerekirken yapmadıklarımızdan da sorumlu olacağız diyerek yöntemin ne olması gerektiğini ifade etti.

Dilipak, üniversite öğrencilerinin dört yılda dört fakülte bitirebileceğini, tek bir alan yerine farklı alanlarda da bilgi ve belge sahibi olmanın önemli olduğunu anlattı. Özellikle dört dilin yabancı dil olarak öğrenilmesi gerektiğini anlatan Dilipak, İngilizce, Arapça, Hintçe ve Çincenin mutlaka öğrenilmesi gerektiğini anlattı. İslam aleminin anlaşamama problemi olduğunu anlatan Dilipak bu sayede iletişim probleminin çözüleceğini anlattı.

Eğitim Bir Sen kayseri şube Başkanı Aydın kalkan, Abdurrahman Dilipak’a  Konferansa katılımlarından dolayı teşekkür etti ve programın sonunda plaket takdimi yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.