1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Erdoğan Tıp Bayramı'nda konuştu
Erdoğan Tıp Bayramı'nda konuştu

Erdoğan Tıp Bayramı'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale'de 14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti lanetledi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale'de 14 Mart Tıp Bayramı için düzenlenen programda konuştu. Erdoğan Çankkkale zaferinde sıhhiyyecilerin fedakarlıklarından bahsederken, bugün sağlık personeline uygulanan şiddeti bir ihanet halkası olarak değerlendirdi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Bu etkinliğin bu yıl Çanakkale'de düzenlenmiş olmasını çok anlamlı buluyorum. Çanakkale'de şüphesiz en büyük fedakarlıkları gösterenlerin başında sıhhıyeciler gelmektedir. Türkiye Cumhuriyet'ini kahramanlıklar, acılar ve fedakarlıklar üstüne kurulmuştur.

"ÇANAKKALE İMANIN, İNANCIN TEZAHÜRÜDÜR"

Şehitlerin ölüler olmadığına onların diri olduğuna inanıyoruz. Akif'in deyimiyle sıksan şüheda fışkıracak bu topraklar hiç şüphesiz onların bizlere emanetidir.

Çanakkale: İmanın, inancın, 1000 yıllık medeniyetin ete kemiğe büründüğü çelik gibi bir iradenin ürünüdür.

Anadolu'dan, ortadoğu'ya, Balkanlara kadar tüm mehmetçikler beraber şehadet şerbetini içmişlerdir.

"ÇANAKKALE HER YÖNÜYLE ÇOK FARKLI"

Çanakkale bir askeri başarı değil, 200 yıl tahkir edilmiş bir milletin küllerinden yeniden doğduğu gündür. Onun için Çanakkale çok farklı.

12 yıl önce Çanakkale'ye gelenlerin sayısı 250 bindi geçtiğimiz yıl 3 milyondu.

Coğrafyamızda ne idiğü belli olmayan bir örgüt güya İslam adına medeniyetimizi yok ediyor, camileri bombalıyor. Yine Suriye'de eli kanlı bir diktatör 350 bin insanı öldürüyor. Dünyanın sesi çıkıyor mu? Hayır. Avrupa'nın sesi çıkıyor mu?

"ESED VE DEAŞ'I AYNI ZİHNİYET YÖNETİYOR"

Öbür taraftan 3 vatandaşı için dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Biz 5.5 milyar dolar harcadık. Bize veridkleri destek 250 milyon dolar. Biz bu yüzden büyük bir milletiz.

Esed ve DEAŞ terör örgütü aynı üst aklın kullandığı maşadır. Kardeşlerimize sırt çevirmek bize yakışmaz. Her daim mazlumun yanındayız. Zalimin hep karşısında olacağız.

"HEKİMLİĞİN YERİ ÇOK AYRI"

Bize bazı çevreler "Bize ne Suriye'den, Irak'tan, Somali'den" Onlara diyorum ki, Çanakkale'ye gelin. Buradaki mezar taşlarını okuyan birinin bu tür düşüncelere katılması mümkün değil. Çanakkale aslında aramızdaki sınırların nasıl suni olduğunun bir kanıtıdır.

Her meslek kutsaldır. Ama hekimliğin ayrı bir yeri vardır. Çünkü şifaya aracılık ediyor. Peygamberimizin kaybedildiği takdirde kıymeti anlaşılan şeyin sıhhat olduğunu bildirmiştir.

"NEREDEN NEREYE GELDİK"

Az önce fotoğraf sergisine bakarken iki merkepe bağlanmış sedyeden ambulans uçaklara geldik. Köpeklerin çektiği kızaklarla hamile kadınlarımız şehir merkezine getirilirdi. Bunlar 15 yıl önce yaşanan manzaralardı.

Hep beraber çok çalıştık, çok mücadele verdik. Eksikler yok mu? Var. Tüm sorunları çözmek için çalılşıyoruz.

"O UZANAN EL İHANET HALKASIDIR"

Sağlık personelimize uygulanan şiddeti lanetliyorum. Fedakar hekimlerimizin bu sıkıntısını çözeceğiz. Bir doktora, bir hemşireye uzanan elin bir ihanet halkası olduğunu unutmamak gerekir.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek için adımlar atıldı.

haber7

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.