1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. DİYANET PERSONELİ

  4. Vaiz ek tazminatı alacak, uzman vaiz alamayacak mı?
Vaiz ek tazminatı alacak, uzman vaiz alamayacak mı?

Vaiz ek tazminatı alacak, uzman vaiz alamayacak mı?

Vaiz ek tazminatı alacak, uzman vaiz alamayacak mı?

A+A-

2016-2017 yılına toplu sözleşmede vaizlere verilen zammı kimler alacak?

2016-2017 yılına yönelik toplu sözleşmede vaizler için şu ek zam kararı alınmıştır:

"Vaizlerin din hizmetleri tazminatı
Madde 7- (1) 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli (III) sayılı Cetvele göre, vaiz kadrolarında bulunanların dereceleri itibarıyla yararlanmakta oldukları din hizmetleri tazminatı oranlarına 10 puan ilave edilir."

Bu toplu sözleşme hükmüne göre, vaizlerin özel hizmet tazminatlarına 10 puan eklendi.

Ancak başvaiz, uzman vaiz, Başkanlık vaizi, cezaevi vaizi gibi unvanlar da yer aldı. Bu unvanlar da çalışan personel de 10 puanlık ek özel hizmet tazminatını zammını alacak mı almayacak mı?

Şuan için Devletin yayımladığı bordrolarda sadece "vaiz" kadrosunda çalışanlara 10 puan verilmiş, yukarıda yer verdiğimiz 4 unvana ise 10 puan verilmemiştir.

Şu an bir çok Diyanet personeli bu sorunun cevabını merak etmektedir.

Maliye Bakanlığının bir açıklama yaparak, Diyanet personelini bilgilendirmesinde yarar bulunmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.