2021-2022 Kur’an Kursları Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

2021-2022 Kur’an Kursları Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Kur’an Kursları 2021-2022 Eğitim Öğretim dönemi başladı.

Kur’an Kursları 2021-2022 Eğitim Öğretim dönemi başladı. Yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle açıklama yapan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, “Kur’an Kursları eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olması dileğinde bulunarak, Kur’an kursu öğreticilerine ve öğrencilerine başarılar diledi.”

Bütün eğitimlerin en önemli unsurunun eğitimi veren kişiler olduğuna dikkat çeken Genel Başkan Güldemir şunları kaydetti: “Kuran eğitiminin manevi birikimimiz için kıymet ve değeri ifadelerle anlatılamaz. Fakat öğreticilerimizin daha rahat şartlarda eğitim verebilmeleri için gerekli alt yapı hizmetlerinin tamamlanması, salonlarımızın kış eğitimine ve pandemi şartlarına uygun hale getirilmesi önemli buluyoruz.

Bu kapsamda geçen süreç içerisinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan her ne kadar pandemi süreci bitmiş gibi görünse de COVID-19’un yayılmasını önlemek için hem camilerdeki din görevlilerimizin hem de Kur’an Kursu Öğreticilerimizin üzerlerindeki iş yükünü hafifletmek adına Camilerimizin ve Kur’an kurslarımızın temizliği için İŞKUR’un Toplum Yararına Programı (TYP) üzerinden personel alınması talebinde bulunmuştuk talebimizin olumlu karşılandığı için ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir dinin doğru kaynaktan öğrenilmesinin önemine dikkat çekerek “ Ülkemizde yıllarca kendi çıkarlarını doğrultusunda dinimizi istismar eden kişi ve gruplar olmuştur. Bunlara fırsat vermemek için dinimizi Diyanet İşleri Başkanlığının açtığı kurslarda öğrenmek büyük önem taşıyor. Kur’an kurslarımız sayesinde dinimizi öğrenmenin önündeki engeleler kalkmış oldu. Yatılı Kur’an kurslarımızda ve diğer kurslarda verilen hafızlık eğitimi sayesinde Kur’an hafızlarımız her geçin gün artıyor. Bütün bunlar Diyanet İşleri Başkanlığımızın sunduğu güzel hizmetlerin bir neticesidir” açıklamasında bulundu.

Güldemir sözlerini şöyle noktaladı: 

Diyanet-Sen ailesi olarak ilkelerimizden asla taviz vermeden çalışmalarımızı ilk günkü şevkle sürdürüyor, din görevlilerine, vakıf çalışanlarına, mazlumlara ve tüm insanlığa hizmet sunmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile her yaş gurubundan insanımıza güzel dinimizi öğretmek için çaba harcayan, büyük gayretler gösteren Kur’an Kursu Öğreticilerimize teşekkür ediyor sıkıntıların aşılıp sağlıklı, güvenli ve huzur içinde bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ediyor, Kur’an Kursu Öğreticilerimiz ve öğrencilerimiz için 2021-2022 yılı Kur’an Kursu Eğitim Öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.