3600 ek göstergede dikkat çeken çağrı o meslek grubundan geldi...

3600 ek göstergede dikkat çeken çağrı o meslek grubundan geldi...

3600 ek göstergeyle ilgili verilen söz bekliyor Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran 2018 seçimi öncesinde 3600 ek göstergeye yönelik verdiği sözün bir an önce gerçekleşmesini beklediklerini söyledi.

3600 ek göstergeyle ilgili verilen söz bekliyor

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran 2018 seçimi öncesinde 3600 ek göstergeye yönelik verdiği sözün bir an önce gerçekleşmesini beklediklerini söyledi.

Ünal, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, 24 Haziran 2018 seçim öncesinde ‘öğretmen, polis, hemşire ve imamların ek gösterge rakamlarının 3600’e yükseltileceği’ sözünün bir an önce gerçekleşmesini beklemekteyiz” dedi.

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, emekliliği geldiği halde 3600 ek göstergeden faydalanabilmek için bekleyen birçok kamu çalışanı bulunduğunu belirterek, “3600 Ek Gösterge artık gündemden çıkmalı, kamu çalışanlarının beklentisi karşılanmalıdır” çağrısında bulundu.

'BÜTÜN KAMU ÇALIŞANLARINI KAPSAYACAK ŞEKİLDE'

3600 ek göstergeyle ilgili düzenlemenin bütün kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde ek gösterge rakamlarının yeniden ve adaletli bir şekilde belirlenerek yapılmasının önemine işaret eden Ünal, şunları kaydetti: “Türk Diyanet Vakıf-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak, hazırlanmasına katkıda bulunduğumuz ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda beklemekte olan ve bütün kamu çalışanlarını kapsayan 3600 ek gösterge ile ilgili kanun teklifinin bir an önce gündeme alınmasını ve yasalaşmasını talep etmekteyiz.”

Ahmet Sesli

Kaynak : Milli Gazete

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.