1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. EMNİYET PERSONELİ

  4. 40 ilin emniyet müdürü değişecek
40 ilin emniyet müdürü değişecek

40 ilin emniyet müdürü değişecek

Yeni sistemde il emniyet müdürleri kararnamesi İçişleri Bakanı'nın teklifiyle Başkan Erdoğan tarafından onaylanacak. İşte son kulisler...

A+A-

Hazırlıkları sürmekte olan il emniyet müdürleri kararnamesi ile ilgili çok önemli kulis bilgilerine ulaşıldı. Haber merkezimize ulaşan bu kulis bilgilerine göre Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan'ın, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne Kocaeli İl Emniyet Müdürü Necati Denizci'nin, Van İl Emniyet Müdürlüğü'ne, Bitlis İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar'ın, Isparta İl Emniyet Müdürlüğü'ne ve Muş İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın da Manisa İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanacağı belirtiliyor.

Ayrıca Sinop İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren'in, İstanbul'a yakın bir ilin emniyet müdürlüğüne, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz'un da Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirileceği konuşuluyor. Hali hazırdaki Balıkesir Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in ise Çanakkale'ye veya Trakya'daki bir başka ile atanabileceği kaydediliyor.

POLİS BAŞMÜFETTİŞİ İL MÜDÜRLÜĞÜNE

Polis Başmüfettişi Burhan Akçay, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı'na Polis Başmüfettişi Ogün Şahin, Samsun İl Emniyet Müdürlüğü'ne Polis Başmüfettişi Ahmet Selçuk Okumuş, Sivas Polis Meslek ve Yabancı Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne tayin ediliyor. Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'ndaki başarılı çalışmaları ile bilinen İstihbarat Daire Başkanı Akın Zaimoğlu'nun ise görevine devam edeceği belirtiliyor.

'PERSONEL DAİRE'YE TECRÜBELİ İSİM

Trabzon Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Metin Sevil, Personel Daire Başkanlığı'na atanacağı konuşuluyor. Metin Sevil göreve geldikten sonra Personel Daire Başkanlığı'nın; bağlı şubeleri Atama Şube Müdürlüğü, Kadro Şube Müdürlüğü, Kıdem-Sicil Şube Müdürlüğü ve Soruşturma Şube Müdürlüğü personeli dahil yeniden yapılandıracağı belirtiliyor. Metin Sevil, 2013 yılında Polis Akademisi Başkanlığı'nda görev yapmıştı. 2014 yılında da Personel Daire Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 1965 Manisa doğumlu Sevil, 2015 yılında atandığı Trabzon Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevini halen sürdürüyor.

KIRK İLİN MÜDÜRÜ DEĞİŞECEK

Kulislerden yansıyan diğer bilgilere göre il emniyet müdürleri kararnamesinden önce İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılıkları belirlenecek. Daha sonra valiler kararnamesi yayımlanacak.

Yazının devamı için;TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.