60 Öğretmen Ataması Talebi Yine  Gündemde?

60 Öğretmen Ataması Talebi Yine  Gündemde?

Öğretmen adayları sosyal medya kanallarından taleplerini sürekli gündeme taşımaktadır. Öğretmen adayları 60 bin öğretmen ataması beklemektedir. Branş bazında bile talepleri tt olan öğretmen aday grupları var.

60 Öğretmen Ataması Talebi Yine  Gündemde?

 

Öğretmen adayları sosyal medya kanallarından taleplerini sürekli gündeme taşımaktadır. Öğretmen adayları 60 bin öğretmen ataması beklemektedir. Branş bazında bile talepleri tt olan öğretmen aday grupları var. Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya Selçuk konuyla ilgili açıklamalar yapmakta fakat konunun birçok tarafı olduğu aşikar. Maliye Bakanlığı ve ilgili kurumların yetkilileri öğretmen atamaları ile ilgili bir karar verecekler.

Beklenti 2021 yılında 60 bin öğretmen atamasının yapılması yönündedir.

3600 ek gösterge esasında tüm bu düğümlerin çözümü olabilecek tılsımı bünyesinde barındırıyor. An itibarı ile 3600 ek göstergeyi bekleyen 60 yaş üstü binlerce öğretmen var. Sistemi tıkamamak adına kamu personel rejiminde girdi ve çıktı sürekliliğini sağlayacak çeşitli adımların atılması memnuniyet katsayısını artıracaktır.

Aile kurmak isteyen yüz binlerce öğretmen adayı umutlu bekleyişini sürdürmektedir. Biz de genç öğretmen adaylarının bu taleplerini gündeme taşımak istiyoruz ve 60 bin öğretmen atamasının eğitim ordusuna taze kan olacak diyoruz.

Hacı SARI

Eğitimci- Yazar

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.