8 Ocak Perşembe günü okulların tatil olduğu iller

8 Ocak Perşembe günü okulların tatil olduğu iller

Ankara, Sakarya, Giresun, Konya, İstanbul, Zonguldak, Bursa ve bir çok ilde okullar bugün tatildi peki 8 Ocak perşembe günü okullar tatil mi?

8 Ocak perşembe günü okullara tatil kararı veren illerden ilki Ankara oldu. Kocaeli, Balıkesir, Kastamonu, Tokat, Afyonkarahisar, Karaman, Bartın, Sakarya, Bolu, Bitlis, Konya ve Giresun'dan da 8 Ocak için tatil kararı çıktı.

8-ocak-tatil-mi-yarin-okullar-bu-illerde-tatil.20150107180800.jpg

Ankara İstanbul ve Bursa başta olmak üzere birçok ilde okullar bugün tatil edildi. Meteorolojinin bugün için yoğun kar yağışı uyarısı verdiği illerden yeni tatil kararları gelmeye başladı. Kar yağışı ve don yaratan soğuklar sebebiyle kar tatili uzamaya başladı. İşte 8 Ocak Perşembe günü için okullarda tatil kararı alan iller;

İSTANBUL'DA EĞİTİME DEVAM KARARI!

İstanbul'da kar yağışının etkisini yitirmesi beklendiği için yarın tüm eğitim kurumlarında eğitim öğretime devam edileceği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik verilere göre perşembe günü itibariyle İstanbul'da kar yağışının etkisini yitirmesi beklendiğinden 8 Ocak'ta tüm eğitim kurumlarında öğretime devam edileceği belirtildi.

Açıklamada, öğrenci servisleri başta olmak üzere sürücülerin kış şartlarına ve trafik kurallarına uygun hareket etmelerinin önem arz ettiği vurgulandı.

MALATYA TATİL KARARI 2 GÜN

Malatya ve Tunceli'nin bazı ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildi.

Malatya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle Darende, Arapgir ve Pütürge ilçelerinde yarın ve 9 Ocak cuma günü, Kuluncak ilçesinde 1 gün (yarın 8 ocak) eğitime ara verildiği öğrenildi.

Hekimhan ilçesinin Kurşunlu mahallesindeki ve Akçadağ ilçesinin Kürecik mevkisindeki okullarda da eğitime 2 gün ara verildiği belirtildi.

TUNCELİ CUMA GÜNÜ DE TATİL İLAN ETTİ

Tunceli'nin Pülümür ve Hozat ilçelerinde 1, Nazımiye ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi. Pülümür Kaymakamı Mekan Çeviren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar kalınlığının ilçe merkezinde 1, yüksek kesimlerde ise 2 metreye ulaştığını söyledi.

İlçede kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediğini belirten Çeviren, "Kar yağışı nedeniyle ilçemizde eğitime bir gün daha ara verilmesi kararı alındı ayrıca ilçemiz sınırları içerisinde bulunan Cankurtaran mevkisinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle tır ve kamyonların geçişine izin verilmiyor. Küçük araçların geçişine de zincirli şekilde izin veriliyor" diye konuştu.

Hozat'ta 1, Nazımiye'de ise 2 gün eğitime ara verildiği öğrenildi.

ADANA 1 İLÇEDE 8 OCAK VE 9 OCAK TATİL OLDU

ADANA Valiliği kar yağışı nedeniyle Tufanbeyli ilçesinde 8 Ocak perşembe ve 9 Ocak Cuma günü tatil vararı verdi.

Adana'nın yüksek kesimlerindeki bazı ilçelerinde kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkiliyor. Aladağ ilçesinde başlayan kar yağışı ve tipi nedeniyle merkeze uzak 6 mahallesine giden yollar ulaşıma kapandı. 

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, Aladağ-Adana yolunun trafiğe açık olduğunu ancak sürücülerin Hasan Dede geçidinden zincir takarak geçmeleri gerektiğini belirtti. Akgedik, kapanan yolların ulaşıma açılması için belediye ekiplerinin aralıksız çalıştığını ve kısa sürede yolların açılacağını ifade etti.

Öte yandan kar yağışının etkili olduğu Tufanbeyli ilçesinde ise ilçe hıfzıssıhha kurulu kararıyla ilk ve orta dereceli okullarda eğitime perşembe ve cuma günü ara verildiği duyuruldu.

SAMSUN 8 OCAK VE 9 OCAK TATİL OLDU
Samsun'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime iki gün ara verileceği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Kavak ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullar, 19 Mayıs ilçesinde Esentepe, Kuşkayası, Kösedik, Karagöl taşıma merkezli ilkokul ve ortaokullar, Düzköy birleştirilmiş sınıflı okul ile adı geçen mahallelerden taşımalı eğitimle ilçe merkezine gelen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için yarın ve cuma günü eğitime ara verilecek. Havza, Ladik, Salıpazarı ve Asarcık ilçelerindeki tüm okullarda da iki gün eğitim öğretim yapılmayacak.

Açıklamada, Alaçam, Ayvacık, Bafra, Canik, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü ve Yakakent ilçeleri ile Çarşamba ilçesinin Gülören İlk-Ortaokulu, Kabaceviz İlk-Ortaokulu, Gökçeçakmak İlk-Ortaokulu, Ağcagüney İlk-Ortaokulu, Ağcagüney ÇPL ile Değincek, Eğridere, Eğridere Kilisekıran, Eğridere Ortamahalle, Karakaya, Karakaya Karakuz, Köroğlu, Köroğlu Damat ilkokullarında, Atakum ilçesinde de taşımalı eğitim yapan okullar ile Özören, Meyvalı, Yeşiltepe, Sarayköy ilkokullarında eğitime yarın ara verileceği kaydedildi.

KAYSERİ OKULLAR TATİL
Kayseri'nin 11 ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Bünyan, Felahiye, Hacılar, İncesu, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Akkışla, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği ifade edildi. 

Meteorolojik durum değerlendirmesi sonucunda, merkez ilçeler Kocasinan, Melikgazi ve Talas'ın yanı sıra Develi ile Özvatan ilçelerinde eğitime yarın devam edileceği belirtilen açıklamada, Develi'de taşımalı eğitime 1 gün, Özvatan'da ise 2 gün ara verildiği kaydedildi.

ORDU OKULLARIN TATİL OLDUĞU YERLER
Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verilecek. İl Mili Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bölgede aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın eğitim ve öğretimin yapılamayacağı belirtildi.

Açıklamada, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş,  Kabadüz, Korgan, Kumru, Mesudiye, Ulubey ve yatılı bölge okulu hariç Akkuş ilçelerinin tamamında yarın eğitime ara verileceği ifade edildi.

Ayrıca Fatsa'da ilçe merkezi, Gülyalı'da ilçe merkezi ile Turnasuyu Mahallesi, Perşembe'de ilçe merkezi, Ünye'de ilçe merkezi ve sahil kesimindeki okullar hariç tüm mahallelerde, Altınordu ilçesinde ise Bayadı, Cumhuriyet, Gerce, Gökömer, Kuylu, Şehit Zafer Gülseren ve Yağızlı ilk ve ortaokullarında eğitime bir gün ara verileceği kaydedildi.

KARS TATİL KARARI
Kars'ın Sarıkamış ve Digor ilçelerinde elverişsiz hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi. Digor Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinden itibaren hava sıcaklığında aşırı düşüş beklendiği belirtilerek, buna bağlı olarak ilçede fırtına ve kuvvetli buzlanma hadiselerinin yaşanacağının tahmin edildiği bildirildi.

"İlçemizde 08 Ocak 2015 Perşembe günü milli eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir" ifadelerine yer verilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlardaki engelli, hamile, emzikli kadın ve kronik rahatsızlığı bulunan personelin de aynı tarihte idari izinli sayılacağı kaydedildi.

AMASYA 6 İLÇEDE OKULLAR TATİL
Amasya'nın Merzifon, Suluova, Hamamözü, Göynücek, Taşova ve Gümüşhacıköy ilçelerinde kar yağışı nedeniyle yarın da eğitime ara verilecek.

Valilikten yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı nedeniyle, Amasya'nın ilçelerinin tamamında ve taşımalı sistemle eğitimin uygulandığı merkez ve köylerde 8 Ocak Perşembe günü ilk ve orta dereceli okulların bir gün daha tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, Amasya merkez ve merkeze bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime devam edileceği, ilçelerde kamu kurumlarında engelli statüsünde çalışan tüm personelin de bir gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

KOCAELİ 8 OCAK KAR TATİLİ KARARI
Kocaeli'nde kuvvetli buzlanma ve don nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verileceği bildirildi. Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde bugün gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiği belirtilerek, yarın da buzlanmanın devam edeceği, hava sıcaklığının sıfırın altında 5 ile 1 derece arasında olacağı kaydedildi.

Elverişsiz hava şartlarının mağduriyete yol açmaması amacıyla rehabilitasyon merkezleri dahil, Kocaeli genelindeki anaokulları ile ilkokul ve orta öğretimde yarın eğitime bir gün ara verildiğinin vurgulandığı açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

ZONGULDAK KAR TATİLİ UZADI
Zonguldak'ın merkez ile bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi. Olumsuz hava şartları nedeniyle merkezin yanı sıra Kozlu, Kilimli, Gökçebey, Çaycuma ve Ereğli ilçeleri ile bağlı belde ve köylerdeki okullar yarın tatil edildi. 

Engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

BURDUR TATİL KARARI
Burdur'da olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi. 

Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda 8 ve 9 Ocak'ta eğitime ara verildiği kaydedildi. 

Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personele de 2 gün idari izin verildiği belirtildi.

DÜZCE OKULLAR YARIN TATİLyarin-okullar-tatil-mi.jpg
Düzce'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi. Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtilerek, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla kentteki tüm okullarda, eğitim ve öğretime 8 Ocak Perşembe günü de ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

KASTAMONU CUMA GÜNÜ DE TATİL
Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi. 9 ocak cuma günü de okullar tatil olacak eğitim pazartesi başlayacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kent merkezinde taşımalı eğitim verilen okullar ile Şenpazar ve Devrekani ilçelerindeki tüm okullar yarın ve cuma günü tatil edildi.

Çatalzeytin ve Bozkurt ilçelerinde ise yarın eğitime ara verildi.

NEVŞEHİR YARIN OKULLAR TATİL EDİLDİ
Nevşehir il merkezi ve 6 ilçede 1, Derinkuyu ilçesinde 2, Niğde'de 1 gün eğitime ara verildiği bildirildi.

Nevşehir merkez ile Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve Acıgöl'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

Derinkuyu Kaymakamı Selman Kibaroğlu, soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde eğitime yarın ve ertesi gün ara verildiğini bildirdi.

NİĞDE KAR TATİLİ KARARI

Niğde'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda 8 Ocak Perşembe günü eğitime ara verildiği belirtildi.

KARABÜK OKULLAR TATİL EDİLDİ
Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki bütün okullarda yarın eğitim ara verildi.

Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının akşam saatlerinden itibaren artarak devam etmesinin beklendiği belirtildi.kar-tatili-ve-hava-durumu.jpg

KARAMAN PERŞEMBE GÜNÜ OKULLAR TATİL
Karaman'da kar yağışı ve şiddetli tipi nedeniyle okullar perşembe günü (yarın) tatil edildi. 

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "İl ve ilçelere bağlı tüm eğitim kurumlarında 8 Ocak Perşembe günü uygun olmayan hava koşulları nedeni ile eğitim yapılmayacaktır" denildi.

BARTIN OKULLARIN TATİL KARARI
Bartın'da etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verileceği bildirildi.

Bartın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, aşırı soğuk, yoğun kar yağışı ve buzlanma ile ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle il genelindeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim ve öğretime bir gün ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, okulların dönem içerisinde uygulayacağı telafi programıyla eksik derslerin tamamlanmasının sağlanacağı ifade edildi.

BAYBURT 8 OCAK VE 9 OCAK TATİL
Bayburt'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ve cuma günü de ara verilecek. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle dün öğleden sonra il merkezi ile Demirözü ve Aydıntepe ilçelerindeki tüm okulların 1,5 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

Kar yağışının yoğun olarak devam etmesi sebebiyle okullarda eğitime yarın ve cuma günü da ara verildiği ifade edilen açıklamada, eğitimin 12 Ocak Pazartesi günü yeniden başlayacağı bildirildi.

AKSARAY OKULLAR TATİL
Aksaray'da kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime yarın için ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipinin eğitim faaliyetlerinde aksamaya neden olduğunu söyledi.

Kartal, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm ilk ve orta okullar ile liselerde eğitime, 8 Ocak Perşembe günü, bir günlük ara verildi. Ayrıca tüm kamu kurumlarında çalışan engelli vatandaşlar ve hamileler de bir günlük idari izinli sayılacaktır" diye konuştu.8-ocak-perşembe-okullar-tatil-mi.jpg

BİLECİK 8 OCAK OKULLAR TATİL
Bilecik'te etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle, eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi. Vali Ahmet Hamdi Nayir, yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Osmaneli ve Gölpazarı ilçe merkezleri dışında kent merkezi ile ilçelerde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın da ara verilmesinin uygun görüldüğünü belirtti.

Osmaneli ve Gölpazarı ilçesinde ise aynı gün sadece taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime ara verildiğini belirten Nayir, "İl genelinde meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi. Eğitime devam edilen ilçe merkezleri de ilerleyen saatlerde kar yağışının artması durumunda kaymakamlıklarca tatil edilebilecek. Öte yandan aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak" diye konuştu.

SİVAS KAR TATİLİNİ UZATTI
Sivas'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime verilen ara, 1 gün uzatıldı. Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun, il genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın 8 Ocak perşembe günü ara verilmesini kararlaştırdığı belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ESKİŞEHİR 2 GÜN TATİL
Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelinde eğitime iki gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, bölgede görülen olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde tedbir amaçlı olarak, eğitime 8-9 Ocak'ta iki gün süreyle ara verildiği bildirildi.

Bu doğrultuda Başbakanlığın ilgili genelgesi gereği, okulların tatil edildiği ilçelerde bulunan kamu görevlisi engellilerin de ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan belirlenen sürede idari izinli sayılacağı belirtildi.

ANKARA VALİLİĞİ 8 OCAK TATİL KARARI8-ocak-okullar-tatil-mi.jpg

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve don yaratan soğuklar sebebiyle 7 ocak çarşamba gününün yanı sıra 8 Ocak perşembe günü de okulların tatil edildiği ilan edildi. Ankara'da eğitim 9 ocak cuma günü kaldığı yerden devam edecek. 

BOLU KAR TATİLİ 8 OCAK'A UZADI
Bolu'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, etkisini artırarak devam eden kar yağışının gece saatlerine kadar il genelinde aralıklı ve yoğun olmasının beklendiği belirtilerek, ayrıca sıcaklığın mevsim normallerinin altına düşmesi sonucu don ve buzlanma olacağı bildirildi.

Olumsuz hava şartlarının yarın da devam edeceği vurgulanan açıklamada, "İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre 8 Ocak Perşembe günü de okullarda 1 gün daha eğitim öğretime ara verilmiştir.  Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır" denildi.

BAYBURT'TA 2 GÜN TATİL KARARI
Bayburt'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ve cuma günü de ara verilecek. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle dün öğleden sonra il merkezi ile Demirözü ve Aydıntepe ilçelerindeki tüm okulların 1,5 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

Kar yağışının yoğun olarak devam etmesi sebebiyle okullarda eğitime yarın ve cuma günü da ara verildiği ifade edilen açıklamada, eğitimin 12 Ocak Pazartesi günü yeniden başlayacağı bildirildi.

AKSARAY TATİL UZADI
Aksaray'da kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime yarın için ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipinin eğitim faaliyetlerinde aksamaya neden olduğunu söyledi.

Kartal, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm ilk ve orta okullar ile liselerde eğitime, 8 Ocak Perşembe günü, bir günlük ara verildi. Ayrıca tüm kamu kurumlarında çalışan engelli vatandaşlar ve hamileler de bir günlük idari izinli sayılacaktır" diye konuştu.

SAKARYA 8 OCAK'TA OKULLARI TATİL ETTİ
Meteorolojinin bugün için yoğun kar alarmı vererek uyardığı Sakarya'da valilik 8 Ocak perşembe gününü de tatil etti. Sakarya'da bugün de okullar tatil olmuştu. 

Sakarya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında bugün ve 8 ocak perşembe günü eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

BİTLİS 2 GÜN OKULLAR TATİL

Bitlis ve Tatvan'da kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile Tatvan ilçesinde eğitime 2 gün süreyle ara verildi.

hava-durumu-kar-tatili.jpgBitlis merkez ile Tatvan ilçesinde üç günden bu yana aralıklarla devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Elverişsiz hava koşulları nedeniyle okulların 2 gündür kapalı olduğu kentte, öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için tatil süresi 2 gün daha uzatıldı. Kentteki kamu kurumlarında görevli engelli ve hamilelerin de 2 gün süreyle idari izinli sayılacağı belirtildi.

KONYA'DA 8 OCAK PERŞEMBE OKULLAR TATİL

Valilikten yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı, fırtına ve beklenen don olayı nedeniyle Konya'nın ilçelerinin tamamı ve il merkezinde 8 Ocak Perşembe günü de ilk ve orta dereceli okulların 1 gün daha tatil edildiği belirtildi. Böylece, Konya'da dün ve bugün tatil olan öğrenciler, yarın da kar tatili yapacak. 

Açıklamada, tatil olan yerlerde hamileler ve engellilerin perşembe günü de idari izinli sayılacağı bildirildi.

GİRESUN KAR TATİLİNİ YARINA UZATTI
Giresun'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt'un yaptığı açıklamaya göre Akkurt ve Şebinkarahisar ilçelerinde yarın yani 8 Ocak Perşembe günü de okullar tatil edildi. 

Giresun'da bugün kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Alucra, Çamoluk, Dereli, Doğankent ve Güce ilçesinin tamamında, Giresun kent merkezi ile Bulancak ve Yağlıdere ilçelerinin köylerinde eğitime ara verilmişti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.