A Grubu kadrolar için KPSS kalkmayacak

A Grubu kadrolar için KPSS kalkmayacak

Taraf Gazetesinde yayımlanan ve internette yayınlanan A grubu kadrolar için KPSS'nin kalkacağı yönündeki haberler doğru değil.

KPSS kalkacak mı?

Taraf Gazetesi, bugünkü haberinde müfettiş, uzman, denetçi yardımcısı gibi A grubu kadrolara girişte aranan KPSS şartının kaldırılacağı yönünde bir haber yayımlandı.

Bazı gazeteler, geçen yıl da, KPSS'nin kaldırılacağını iddia etmişti. Tıklayınız. Ancak, geçen süre zarfında KPSS kaldırılmamıştır. Sadece, ÖSYM aracılığıyla yürütülen merkezi yerleştirmelerden, belirli bir KPSS puanını alanların yazılı ve sözlü sınavla alındığı kurumsal alımlara doğru bir yöneliş olmuştur. Bu yönelişte dahi belirli bir KPSS puanı alma zorunluluğu hala devam etmektedir.

Bu bağlamda, A grubu kadrolar için KPSS şartının kaldırılacağı yönündeki haberler de doğru değildir. Zira, zaten 15 yıldır uygulanan ve hali hazırda uygulanmaya devam edilen sistemde, belirli bir KPSS-A puanını alanlar yazılı ve sözlü sınava tabi tutulduktan sonra alınmakta ve belirli bir eleme sistemi uygulanmaktadır. Memurlar.net olarak edindiğimiz bilgilere göre bu sistemin değiştirilmesini gerektirecek bir neden bulunmamaktadır.

www.memurlar.net

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.