1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Abdurrahim Şenocak Ak Parti'den Vekil Adayı Oldu
Abdurrahim Şenocak Ak Parti'den Vekil Adayı Oldu

Abdurrahim Şenocak Ak Parti'den Vekil Adayı Oldu

Memur-Sen İzmir İl Başkanlığı görevinden 7 Haziran'daki genel seçimlerde AK Parti'den milletvekili adaylığı için istifa eden Abdurrahim Şenocak, adaylık dosyasını il başkanlığına teslim etti.

A+A-

AK Parti’den aday olmak için Memur-Sen İzmir İl Başkanlığı görevinden istifa eden Abdurrahim Şenocak, resmi başvurusunu yaptı. Şenocak, "İzmirlilerden asla kopmayacak ve başarıyı bölüşecek bir milletvekili olacağımı taahhüt ediyorum" dedi.

Memur-Sen İzmir İl Başkanlığı görevinden 7 Haziran'daki genel seçimlerde AK Parti'den milletvekili adaylığı için istifa eden Abdurrahim Şenocak, adaylık dosyasını il başkanlığına teslim etti. AK Parti İl Yöneticisi Mehmet Şimsek'e resmi başvuru dosyasını veren Şenocak, adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sendikal faaliyetleri boyunca kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını iyileştirmenin mücadelesini verdiğini belirten Şenocak, bugün daha geniş bir yelpazede hizmetlerini devam ettirmek istediğini söyledi. İzmir'in kör ideolojik tartışmalarla çok zaman kaybettiğini ifade eden Şenocak, "Ortak değerleri vurgulayan bir siyasal söyleme ihtiyacımız var.Biz, İzmir'i hizmet siyasetiyle tanıştırarak, Akdeniz'in incisi ve istikbalin kalesi yapmak için yola çıktık" açıklamalarında bulundu.

Abdurrahim Şenocak kimdir?

Abdurrahim Şenocak, 1967 yılında Trabzon-Çaykara'da doğmuştur. 20 yıldır İzmir'de yaşamaktadır. İlk ve orta öğrenimini Bursa-Orhangazi'de, Lisans ve Yüksek Lisans öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlamıştır. MEB'de öğretmenlik ve yöneticilik yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır. 2002'de Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi kurucuları arasında yer alan Şenocak, Aralık 2014'e kadar üç dönem üst üste seçilerek Şube başkanlığını profesyonel statüde yürütmüştür. 2008'den beri Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği görevini de yürüten Şenocak, bir yandan kamu çalışanlarının haklarını iyileştirme mücadelesi verirken, diğer yandan ülkemizde demokrasi kültürünün gelişmesi için bilimsel çalışmalara ve medeniyet değerlerini öne çıkaran sosyal projelere öncülük etmiştir. Çalışma hayatını konu edinen konferans ve panellerde sunum yapmış, televizyon programlarına katılmıştır. TÖSFED (Türkiye Özel Sporcular Federasyonu) Danışma Kurulu Başkanı ve EYAD (Erdemli Yöneticiler Akademisi) Genel Başkan Danışmanlığı görevlerini de yürüten Şenocak'ın yayınlanmış bilimsel çalışmaları şunlardır:

 

- İzmirli İsmail Hakkı, Kitabu'l-Iftâ ve'l-Kazâ (Sadeleştirme), İslamiyat Dergisi, Ankara 1998.

-Ahmed Hasan Zeyyad, Edebiyatın Dili (Çeviri), İslami Edebiyat Dergisi, İstanbul 2001-2003.

-Arap Dilinde Erillik-Dişillik "Müzekker-Müennes", Vadi (Bilimadamı) Yayınları, Ankara 2007.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.