Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerinin Sorunları Çözülmelidir.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerinin Sorunları Çözülmelidir.

Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci’nin 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri günü nedeniyle yayınlamış olduğu mesajdır:

İnsanların hayata tutunmalarını sağlayan ATT'ler  bugün birçok sıkıntı ile baş başa bırakılmışlardır. İnsan hayatı için yaptıkları hizmetlerin karşılığı asla ödenmez.  Bugün bir 112 Acil yardım istasyonu başına düşen 33.256, Bir ambulans başına düşen nüfus ise 16.491’dir.

Bu yoğun iş yüküne asılsız ihbarlar da eklendiğinde, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerinin nasıl bir yoğunlukta hizmet üretmeye çalıştıkları açıktır.
Şiddet yüzünden hayatlarını riske atarak hizmet sunmaktadırlar. Tüm bu olumsuzluklara rağmen görevinin layıkıyla ve özveri ile yerine getiren Acili Tıp teknisyenleri ve teknikerleri arkadaşlarımız övgülerin en iyisine layıktırlar. Hasta bir vatandaşı sırtında kilometrelerce taşıyarak, kapalı yollara rağmen kilometrelerce yürüyerek sağlık hizmetinin sunan, vicdani ve iş ahlakı anlamında da örnek olan bu arkadaşlarımıza Sağlık Bakanlığı sırtını dönmekten artık vazgeçmelidir.
 
Acil olarak nitelendirilen tüm kamu hizmetlerinin sunan kamu çalışanları (itfaiye, polis v.b) görev esnasında hayatını kaybetmesi nedeniyle görev şehidi sayılırken 112 acil çalışanları ise bu değerlendirmenin dışında tutulmaktadır. Aileleri mağdur edilmektedir. Buna son verilmelidir.

112 İstasyonları ve ambulansların daha uygun nitelikte hizmet sunmaya müsait hale getirilmesi gerekmektedir.
Türk Sağlık-Sen olarak tüm sorunların çözüme kavuştuğu, güvenli ve huzur verici bir çalışma hayatı dileğiyle tüm 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri gününü kutluyor, insanları hayatta tutmak için hizmet verirken şehit olan Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri arkadaşlarımızı rahmetle anıyoruz.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.