Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden:

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden:

 

AKADEMİK PERSONEL İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23. ve 25.maddeleri ile bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği asgari şartlara haiz, Öğretim Üyesi (Doçent ve Yardımcı Doçent kadrosuna) alınacaktır.

 

Başvuru Şartları:

* Doçent kadroları için, , başvurdukları birim ve bölümü belirten dilekçe, özgeçmiş, onaylı lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları ile onaylı doçentlik ve yabancı dil belgelerinin (belgelerin asılları ile birlikte gelindiğinde, fotokopilerinin onayları yapılabilecektir), bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört (4) takım dosya ile Personel Daire Başkanlığına başvuruda bulunulması gerekmektedir

 

 

* Yardımcı Doçent kadroları için,  başvurdukları birim ve bölümü belirten dilekçe, özgeçmiş, onaylı lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları ile onaylı yabancı dil belgesi (belgelerin asılları ile birlikte gelindiğinde, fotokopilerinin onayları yapılabilecektir), bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört (4) takım dosya ile ilan edilen birimlere başvuruda bulunulması gerekmektedir.

 

* Başvuruda bulunan adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan "Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesine” uygun olmaları gerekmektedir.

* Yardımcı Doçent adayları için 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendi gereğince ayrıca Üniversitemize başvuru belgesinde belirtmiş olduğu yabancı dilden yabancı dil sınavı yapılacaktır.

 

- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların onaylı denklik belgesi.

- Üniversitemizde İngilizce eğitim yapılacağından; “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 28.06.2009 tarih 27272 Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğinin 7'inci maddesinin 3'üncü fıkrasının (b) ve (c) bentlerinde belirtilen yabancı dil yeterlilik şartlarına haiz olması gerekmektedir.

 

 

- Devlet hizmetine girmede aranılan genel şartları taşımaları gerekmektedir.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı, ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir

Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Adaylar başvuru dilekçesini web http://www.adanabtu.edu.tr adresinden alarak başvuracaklardır.

 

 

Belirtilen koşulları taşımayan ve süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

DUYURULUR.

Rektörlük:0 322 455 00 00

 

Birimi

Bölümü

Anabilim Dalı

Kadro

Ünvanı

Kadro Derecesi

Kadro Sayısı

Niteliği

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Malzeme Mühendisliği

 

Doçent

1

1

Doçentliğini Kimya bilim alanında almış olmak, metal nano parçacıkları heterojen kataliz ve hidrojen depolama malzemeleri alanında çalışmaları bulunmak.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Endüstri Mühendisliği

 

Yrd.Doç.

3

1

Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak ve iletişim ağlarınınsimülasyon optimizasyonu konusunda çalışmaları bulunmak.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

İnşaat Mühendisliği

 

Yrd.Doç.

3

1

İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak, Yapı alanında doktora yapmış ve tabakalı kompozit plaklar üzerine çalışmaları bulunmak.

Siyasal Bilgiler Fakültesi

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 

Yönetim Bilimleri 

Yrd.Doç.

3

1

Kamu Yönetimi Bölümü lisans mezunu olmakve  Yönetim ve Organizasyon  alanında doktora yapmış olmak

Siyasal Bilgiler Fakültesi

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Siyaset ve Sosyal Bilimler

Yrd.Doç.

3

1

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalında doktora yapmış olmak ve Ortadoğu konusunda çalışmaları bulunmak

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.