1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Değerlendirme Toplantıları
Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Değerlendirme Toplantıları

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Değerlendirme Toplantıları

MEB'den “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Değerlendirme Toplantıları” konu yazı.

A+A-

MEB'den “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Değerlendirme Toplantıları” konu yazı:

Bilindiği üzere Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci, ilgi (b) Yönerge doğrultusunda hazırlanan Aday Öğretmen Yetiştirme Programı çerçevesinde 01/03/2016 tarihi ile başlamış olup halen devam etmektedir.

Bakanlığımızca yayımlanan Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, süreç içerisinde aksayan yönlerin tespiti ve gereken tedbirlerin alınması amacıyla illerimizde düzenli olarak “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Değerlendirme Toplantıları” düzenleneceği ilgi (b) yazı ile bildirilmiş olup bu toplantıların ilki ilgi (c) yazı doğrultusunda 31/03/2016 tarihinde Sayın Başbakanımız Ahmet DAVUTOĞLU ve Sayın Millî Eğitim Bakanımız Nabi AVCI’nın katılımıyla tüm illerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir.

Sayın Bakanımız Nabi AVCI, Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN ve Bakanlığımızın diğer üst düzey yöneticileri tarafından illerde zaman zaman değerlendirme toplantıları yapılmakta olup ilgi (b) yazıda 05 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağı belirtilen “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci 2. Değerlendirme Toplantısı” ayrıca yapılmayacaktır. Bu kapsamda il millî eğitim müdürlükleri gerekli gördükleri zaman dilimlerinde ihtiyaç duydukları değerlendirme toplantılarını planlayıp yapabileceklerdir.

Bilgilerinizi rica ederim.
Doç. Dr. Semih AKTEKIN
Bakan a. Genel Müdür

28042016-04767415-(copy).jpgwww.memurpostasi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.