Akademik makalelerde “Türkçe” dönemi

Akademik makalelerde “Türkçe” dönemi

American Academic And Scientific Research Journal (AASRJ), KKTC'de uluslararası konferanslar düzenleme kararı aldı.

Amerika Birleşik Devletlerinin akademik yaşamında saygın bir yeri olan ve UlrichsWeb, Index Copernicus, Google Scholar gibi 26 farklı kuruluş/veri tabanı tarafından taranan American Academic And Scientific Research Journal (AASRJ) Üniversiteler ülkesi haline dönüşmüş KKTC'de uluslararası konferanslar düzenleme kararı aldı.
Küresel açılımlı uluslararası konferans temalı Irtbıschet - 10. Uluslararası Konferans'ı, 26, 27, 28 Mart 2015 tarihinde Girne'de gerçekleştirilecek.
 
Konferans, Türkçe ve İngilizce dillerinde, YÖDAK  (Yüksek Öğrenim Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu) ile YÖK'ÜN (Yüksek Öğrenim Kurumu) ilan ve kabul ettiği tüm Ana Bilim Dalları kapsamında yer alan konularda katılıma ve makale sunumu başvurusuna açık olacak.  
Amerika'da basımı gerçekleştirilmiş ve UlrichsWeb, Index Copernicus, Google Scholar gibi 26 farklı kuruluş/veri tabanı tarafından taranan ISSN 2330-6440 numaralı The International Multilingual Academic Journal'da [Uluslararası Çok Dilli Akademik Dergi] yayınlanacak.
Çok dilli ilk uluslararası akademik derginin birinci sayısı yayınlandı.   
http://aasrc.org/aasrj/index.php/imaj/issue/view/124
Özet ve makale gönderim email adresi: kyrenia@aasrc.org 
BAŞVURU TARİHLERİ

Özetlerin gönderim son günü: 30 Aralık 2014
Kabul bildirimi başlangıç günü:    Devam etmektedir.
Erken kayıt bitiş tarihi:     31 Aralık 2014
Makale gönderim son günü:     15 Şubat 2015
Kayıt son günü:     30 Ocak 2015
Konferans başlangıç tarihi:     26 Mart 2015 
Kabul edilecek olan makaleler InternatıonalMultılıngualAcademıcJournal – Imaj (ISSN 2330-6440) ve/veya TheAmerıcanAcademıc&ScholarlyResearchJournal (ISSN2162-3228)
dergilerinde yayınlanacak.
KKTC’DE BİR İLK

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada konferansın, yukarıdaki başlıkla Uluslararası akademisyenlere düşünce platformu yaratmak amacı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yapılacağı belirtildi. Yine açıklamaya göre IRTBISCHET – 2015 ile Yönetim Bilimi, Bilişim Teknolojileri, Bilgisayar, Sağlık, Eğitim, Siyaset Bilimi, Sosyal Bilimler ve Mühendislik alanlarında araştırma ve çalışmayı geliştirmeyi amaçlandığı, IRTBISCHET – 2015’in özet ve komple makale kabul ettiği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Özetlerini sunan araştırmacılar, konferansa katılan diğer araştırmacılarla birlikte araştırdıkları konuyu tartışmak konusunda büyük bir olanağa sahip olacaklar. Konferansa kayıt olmaları ve konferans ücretini tam olarak ödemiş olmaları durumunda katılımcılar, konferans bittikten sonra makalelerinin (ilave ücret ödemeden) The International Multilingual Academic Journal – IMAJ (ISSN 2330-6440) ve/veya  The American Academic & Scholarly Research Journal (ISSN 2162-3228)  dergilerinde yayınlanması amacı ile başvurabilecekler.  Dergiler aşağıdaki kuruluşlar/veri tabanları tarafından taranıyor.              
KONU ALANI GENİŞ

Araştırma makalesi,  YÖDAK ile YÖK'ün ilan ve kabul ettiği tüm Ana Bilim Dalları kapsamı içinde yer alan konularda sunulabilir. Makale özetlerinin email ile 30 kasım 2014 Pazar günü gece yarısına kadar  kyrenia@aasrc.org  adresine gönderilmesi gerekmektedir.”     

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.