1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. MEMURLAR

  4. Ali Yalçın: 81 İlde Yardım Seferberliği Başlattık
Ali Yalçın: 81 İlde Yardım Seferberliği Başlattık

Ali Yalçın: 81 İlde Yardım Seferberliği Başlattık

Uluslararası Medya Enformasyon (UMED) tarafından organize edilen iftar programı PTT Genel Müdürlüğü Avrasya Lokalinde genç iletişimcileri ve gazetecilerin katılımıyla yapıldı. Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın önemli açıklamalarda bulun

A+A-

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Uluslararası Medya Enformasyon (UMED) Derneği tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Programda konuşan Yalçın, "Gazetecilik adil olmayı, çıkar çevrelerinden ve illegal yapılardan bağımsız hareket etmeyi gerektirir. Bunu ilke olarak benimseyen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Programda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Yalçın, Ramazan ayı boyunca yapılması planlanan iftar programlarının tamamını iptal ederek, yoksul ailelere, terör mağdurlarına ve Suriyeli muhacirlere gıda ve giyim yardımı gerçekleştirildiğini açıkladı.

 

Uluslararası Medya Enformasyon (UMED) tarafından organize edilen iftar programı PTT Genel Müdürlüğü Avrasya Lokalinde genç iletişimcileri ve gazetecilerin katılımıyla yapıldı. Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın önemli açıklamalarda bulundu. 

Programda, genç iletişimciler ve gazetecilerle bir araya gelen Yalçın, “Haber alma özgürlüğünün sağlanması, haberlerin gerçek, doğru, tarafsız bir şekilde verilmesi ve toplumların din, dil, renk ayrımı yapılmadan ele alınması, korunması gereken kesimleri -engelli, çocuk, kadın- korunduğu bir dünya için çaba sarf eden genç arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Gazetecilik adil olmayı, çıkar çevrelerinden ve illegal yapılardan bağımsız hareket etmeyi gerektirir. Bunu ilke olarak benimseyen herkese teşekkür ediyorum. Gazetecinin görevi algı operasyonu yapmak değildir. Küresel şebekelerin sözcüsü olmak hiç değildir. Gazetecinin en temel görevi hak, adalet, dürüstlük ve özgürlüğü esas alarak toplumu bilgilendirmektir” şeklinde konuştu.

81 İLDE YARDIM SEFERBERLİĞİ

Programda gazetecilerin de sorularını yanıtlayan Yalçın, Memur-Sen’in, Ramazan ayı boyunca yapılması planlanan iftar programlarının tamamını iptal ederek, yoksul ailelere, terör mağdurlarına ve Suriyeli muhacirlere gıda ve giyim yardımı gerçekleştirdiğini açıkladı. Kilis, Diyarbakır ve Yüksekova’ya ilk yardımlarını ulaştırdıklarını, terör mağduru ailelerle bir araya geldiklerini vurgulayan Yalçın, 81 ilde bulunan teşkilatları vasıtasıyla belirlenecek yoksul ailelere, terör mağdurlarına ve Suriyeli muhacirlere gıda, giyim ve acil ihtiyaçların yer aldığı yardım kolilerinin dağıtımlarının süreceğini belirtti. Yalçın, “Memur-Sen olarak, başlattığımız yardım kampanyası ile ülkenin geçtiği zor süreci biraz olsun hafifletmeyi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

ÖZDEMİR: GÜÇLÜ MEDYA GÜÇLÜ TÜRKİYE

İftar programına katılan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Genel Müdür Yardımcısı İsmail Mansur Özdemir ise programda genç iletişimci adayları ve gazetecilerle birlikte iftar yapmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye’nin en eski ve köklü kurumlarından olan BYEGM’in, basın tarihimizin en yakın tanıklarından biri olduğunu vurgulayan Özdemir, Dünya genelinde doğru bir Türkiye algısının oluşturulması hedefiyle çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Güçlü bir medya güçlü bir Türkiye için mücadele ettiklerinin altını çizen Özdemir, bu kapsamda projeler üreten genç arkadaşların önünü açmanın ülkeye büyük hizmet olduğunun altını çizdi.

UMED Başkanı Aslan Değirmenci ise, dernek çatısı altında açtıkları medya okulunun ilk mezunlarını verdiğini, sertifika programının haftaya Salı günü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleştireceklerini belirtti.

Açtıkları okul çerçevesinde birçok iletişimci adayı gençlere istihdam sağladıklarını ifade eden Değirmenci, Gazetecilik mesleğinin özel amaçlara ve çıkarlara alet edilmesini engellemek, meslek ilkelerine uyulmasını gözetmek ve mesleğin onurunu korumak için de çalışmalara imza attıklarını ifade etti. Programa katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve BYEGM Genel Müdür Yardımcısı İsmail Mansur Özdemir’e teşekkür eden Değirmenci, “Biz genç arkadaşlarımızla medeniyet mücadelesi veriyoruz. Bu mücadelemizi medeniyet buluşmasını sağlayana kadar sürdüreceğiz. Bu yolculuğumuzda bize destek sunan herkese sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi.

Programa Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen de katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.