Ali Yalçın, Hedef Gösterilen İlçe Müdürüne Sahip Çıktı! 15 Temmuz detayı!

Ali Yalçın, Hedef Gösterilen İlçe Müdürüne Sahip Çıktı! 15 Temmuz detayı!

Gölbaşı ilçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin BALCI, ilçedeki kurum yöneticilerinin bulunduğu whatsapp grubunda, öğretmenlerin siyasi paylaşımlar yapmamaları gerektiği ve bazı meslek kuruluşlarına ilişkin yapış olduğu paylaşımları nedeniyle haber konusu oldu

Gölbaşı ilçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin BALCI, ilçedeki kurum yöneticilerinin bulunduğu whatsapp grubunda, öğretmenlerin siyasi paylaşımlar yapmamaları gerektiği ve bazı meslek kuruluşlarının terör örgütlerini ile yan yana durmaları nedeniyle bu kurumları eleştirdiği için bir takım çevreler tarafından hedef gösterildi.

Balcı'nın söz konusu paylaşımları başta Sözcü gazetesi olmak üzere Birgün, Cumhuriyet, Evrensel ve Odatv gibi sitelerde yayınlandı. Haberler sonrasında Bakanlık Balcı'yı görevden aldı. 

Görevden alınan ilçe müdürü ile ilgili bazı basın yayın organları ile sosyal medya hesaplarından tehdit ve hakaret içerikli paylaşımlar devam etti. Son olarak Görevden alınan ilçe Milli Eğitim Müdürü'nün saldırıya uğradığı ve yaralandığı öğrenildi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, saldırıya uğrayan Hayrettin BALCI' nın 15 temmuz gecesi yer aldığı görüntüleri paylaşarak saldırıyı kınadı.

 

Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No.lu Şubesi, tetikçilerin yönlendirmeleriyle hareket eden Milli Eğitim Bakanlığının tavrının da bu saldırıların gerçekleşmesinde payının olduğu iddia edildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Gölbaşı ilçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin BALCI, ilçedeki kurum yöneticilerinin bulunduğu bir sosyal paylaşım platformunda, öğretmenlerin siyasi paylaşımlar yapmamaları gerektiği ve bazı meslek kuruluşlarının terör örgütleri ile yan yana durmaları nedeniyle bu kurumları eleştirdiği için bir takım çevreler tarafından hedef gösterildi.

Sayın BALCI, paylaşımları nedeniyle bazı basın kuruluşları ve sosyal medya platformlarında kendisine yönelik acımasızca bir linç girişimine maruz kalmış, kendisine yönelik paylaşımlar giderek tehdit, hakaret ve ahlak sınırlarını aşan bir boyuta ulaşmıştır. 

Kamu görevlisi olması nedeniyle kendisine yönelik saldırıları adeta eli kolu bağlı bir şekilde izlemek durumunda kalan İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün maruz kaldığı saldırıların ardından, Milli Eğitim Bakanlığı'nın konuyu etraflıca soruşturup bir adım atması beklenirken, ilçe milli müdürü görevden alınmış, ideolojik saplantıya sahip çevreler ise amaçlarına ulaşmışlardır.
Sosyal medya üzerinden hedef haline getirilen BALCI,  Bakanlık tarafından görevden alınmasının ardından, emekli bir öğretmen tarafından fiili saldırıya uğramış, saldırı sonucu yaralanmıştır.

Sayın BALCI’nın ideolojik gerekçelerle sorumsuzca tehdit ve tahrik içerikli paylaşımların ardından vicdan, akıl, izan ve hukukla bağdaşmayan bir Vandallıkla karşı karşıya bırakılmasında, onu hedef gösteren mihraklar kadar bu mihrakların yönlendirmesiyle hareket eden Milli Eğitim Bakanlığı da sorumludur.

Milli Eğitim Bakanlığını eğitim çalışanlarını hedef gösteren art niyetli mihraklar ve onların uzantısı medya organlarının yönlendirmesiyle hareket etmekten vazgeçip personelini, gözü dönmüş canilere karşı korumaya yönelik bir tutum içerisinde olmaya davet ediyoruz.

Eğitim çalışanlarını hedef gösterenlere, sebep oldukları durumun hukuk önünde hesabının sorulmasının sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Yüksel HAŞLAK
Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No'lu Şube Başkanı

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.