1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Ali Yalçın: İstikrarsızlığa Fırsat Verimemeli
Ali Yalçın: İstikrarsızlığa Fırsat Verimemeli

Ali Yalçın: İstikrarsızlığa Fırsat Verimemeli

Genel seçimde ortaya çıkan mesaj mutlaka iyi okunmalıdır çünkü partilere mesaj var, Türkiye'nin geneline ilişkin mesaj var. 63. Hükümetin kurulabilmesi için ortaya bir koalisyon fotoğrafı çıkmış durumda.

A+A-

Genel seçim sonuçlarını değerlendiren Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, “Genel seçimde ortaya çıkan mesaj mutlaka iyi okunmalıdır çünkü partilere mesaj var, Türkiye'nin geneline ilişkin mesaj var. 63. Hükümetin kurulabilmesi için ortaya bir koalisyon fotoğrafı çıkmış durumda. Bugünden itibaren Türkiye'nin bir arayışa yoğunlaşması gerekiyor” dedi.

 

10haziranaliyalcin1

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen’in 20. Yılı münasebetiyle TCDD Kule Restoran'da gazetecilerle bir araya geldi. Türkiye'nin önemli bir süreçten çıktığını anımsatan Yalçın, genel seçimle ilgili sürecin tamamlandığını ve ülkenin yeni bir dönemle karşı karşıya olduğunu ifade etti. Yalçın, ortaya çıkan tabloda seçime katılım oranına bakıldığında kayıt dışı siyasetin artık devre dışı kaldığını vurgulayarak, herkesin iradesini bir şekilde sandığa yansıttığını kaydetti. Seçimler sonrasında verilen mesajın önemine işaret eden Yalçın, “Ortaya çıkan mesaj mutlaka iyi okunmalıdır çünkü partilere mesaj var, Türkiye'nin geneline ilişkin mesaj var. 63. Hükümetin kurulabilmesi için ortaya bir koalisyon fotoğrafı çıkmış durumda. Bugünden itibaren Türkiye'nin 63. Hükümeti kurma konusunda bir arayışa yoğunlaşması gerekiyor” ifadesini kullandı.

 

10haziranaliyalcin2


 
“İSTİKRARSIZLIĞA FIRSAT VERİLMEMELİ”

Yeni hükümetin kurulması çalışmalarına yönelik görüşlerini de dile getiren Yalçın, “Türkiye ekonomik anlamda zayıflamadan, toplum kaygılara, endişelere düşürülmeden çıkan tabloya bakarak siyasi partilerin mevcudun içerisinde 'en iyisini nasıl çıkarabiliriz ve halkın beklentilerine karşılık vermeliyiz' arayışı içerisine girmelidir” diye konuştu. Ülkenin istikrarsızlığa düşmeden, uzlaşı kültüründe ortaya çıkan tablonun avantajlarına yönelmesi gerektiğini savunan Yalçın, umutların çoğaltılması çağrısında bulundu. Yalçın, ortaya çıkan tablonun avantajları bulunduğunu, siyasi partilerin Meclisteki oranlarının yeni anayasa yapılabilmesi açısından önemli bir tablo olarak görüldüğünü söyledi.


10haziranaliyalcin3


“ÇÖZÜM SÜRECİ MESAJI”

"Çözüm Süreci"ne de değinen Yalçın, AK Parti, CHP ve HDP'nin bu sorunun başarıya ulaşması noktasında ortaya iradelerini koyması, mevcut güçlerini birleştirmesi ve uzlaşıyla belli adımların atılabileceğini kaydetti. Yalçın, yeni anayasa için AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin birlik içinde hareket etmesi gerektiğini ifade etti.


“HÜKÜMET TOPLU SÖZLEŞME MASASINA ÇALIŞMA YAPARAK GELMELİ”

Kamu çalışanları ile hükümetin toplu sözleşme görüşmelerine başlayacağını anımsatan Yalçın, “Alanda kurulan cümleleri hayata geçirmenin ilk fırsatını da toplu sözleşme masasında siyaset mekanizması yakalamış olacak” değerlendirmesinde bulundu. Yalçın, sürece ilişkin Kamu İşveren Heyetinin şekillenmesinin ve hükümetin kurulmasının ardından, ekonomik, mali ve sosyal taleplere ilişkin hükümetin masaya çalışma yaparak gelmesi gerektiğini vurguladı.

10haziranaliyalcin4

 

Memur- Sen'in taleplerinin masaya sunulacak noktaya getirilmesi için teşkilatla görüşmeler yaptıklarını kaydeden Yalçın, konfederasyonun bugüne kadar önemli kazanımlar sunduğunu ve bundan sonra da sunmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.