1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. SENDİKA HABERLERİ

  4. Ali Yalçın, MEB'in "Menderes Soruşturması"na Tepki Gösterdi
Ali Yalçın, MEB'in "Menderes Soruşturması"na Tepki Gösterdi

Ali Yalçın, MEB'in "Menderes Soruşturması"na Tepki Gösterdi

Türk siyaset tarihinin kara lekelerinden biridir bir Başbakan’ın asılması. Devlet tarihimiz içerisinden fecaat bakımından en başta sayılacak hadiselerden biridir.

A+A-

Türk siyaset tarihinin kara lekelerinden biridir bir Başbakan’ın asılması. Devlet tarihimiz içerisinden fecaat bakımından en başta sayılacak hadiselerden biridir. Doğru bir suç isnadı dahi yapılmaksızın idam edilmiştir Sayın Menderes.

Yaşanan bu elim hadise toplumumuzda büyük bir itiraz görmüş ve aradan geçen bunca yıl dahi birikmiş öfkeyi gidermemiştir. 

Unutulmaması gereken bir tarihî vakadır ve üzerinde çokça araştırma yapmaya, bir köşeye sinmiş fırsatını bekleyen yeni müsebbiplere tarih tekerrür etmesin diye tedbirler almayı gerektirecek pek çok sırrı da içinde taşır bu vaka.

Türk devlet tarihinin kırılma noktalarından biri olan ve milletimizin sinesine saplanmış bir hançer olarak hala millet bedenimizi kanatmaya devam eden bu cürmün evlatlarımıza detaylı olarak öğretilmesi ve faillerinin iyice tanıtılarak ifşası elzemdir.

Okullarımızı virüs nedeniyle kapatılmak durumunda kaldığımız şu günlerde yüzlerce öğretmen ve işin mutfağında çalışan binlerce teknik elemanla 20 milyon öğrenciye uzaktan eğitim ile EBA üzerinden eğitim faaliyeti yürütülmektedir.

Hastalığın kol gezdiği şöyle bir iklimde fedakârlık ederek gecelerini gündüzüne katarak çalışan bu ekip takdiri hak etmektedir. En kolay şey eleştirmek. Gel yap deseler iki dakikasını feda etmez fakat ücretsiz veya cüzi ücretle böyle büyük bir işi başaranları hadsiz ve gereksiz yerlerden eleştirmekte pek mahirdir.

Yıkmak, insanlara yapmak gibi kıymet mi verir ?

Onu, en çolpa herifler de, emin ol becerir.

Mevzu yıkmak olunca pek mahir olanlar iş yiğidin hakkını yiğide teslim etmeye gelince pek bir cimrileşiyorlar. Yapılan işin cesametini işi başarmadaki kudreti bir görün. Pranga olmaktan vazgeçin de insanları destekleyecek işlere tevessül edin.

EBA yayınları esnasında Sayın Menderes’in idamına dair yayımlanan çizgi film için Milli Eğitim bakanlığı tarafından soruşturma açıldığı açıklandı.  Olimpos Dağının Tanrıları istedi diye kurban mı verilecektir.  Ülkemiz Olimpos Dağı’nın Tanrıları için kurban verme zorunluluğunu aşmıştır.  Bu tekerlek artık tümseği aşmış ve düzlüğe ulaşmıştır.

MEMURSEN Genel Başkanı Sayın Ali YALÇIN, Bakanlığın soruşturma açmasına tweter hesabı üzerinden tepki gösterdi.

ali-yalcin,-mebin-menderes-sorusturmasina-tepki-gosterdi.jpg

2012 yılında TRT’de yayımlanmış bir çizgi film için bugün insanlar suçlu mu ilan edilecektir, dedi ve bu yapılan soruşturmayı anlayamadığı belirtti. 

Sayın Başkan bu tepkisiyle hem liderliğini yaptığı bir milyonluk MEMURSEN ailesinin hem de bu soruşturmanın manasızlığında hemfikir milletimizin sözcüsü olmuştur.

Her zamanki hak ve hakikatten yana duruşu ile hem Sayın Menderes’in hakkını bir daha teslim etmiş hem de büyük bir emeği ortaya koyan eğitim çalışanlarının hakkını teslim etmiştir. 

Demokrasi ile idare edilen bir ülkenin Başbakan’ın asılması mı fecaattir yoksa bunun çizgi film ile dile getirilmesi mi? Yoksa ülkenin Başbakanının suçsuz yere hakkında hiçbir suç isnadı olmaksızın idamının yıllarca bayram olarak halka zorla kutlatılması mı cürümdür değilse günlerce yoğun tempo ile çalışıp gecelerini gündüzlerine katan insanların aferin beklerken bir de soruşturma sopası ile tecziyeleri mi cürümdür.

Sayın Bakanın Olimpos Dağı’nın Tanrıları istedi diye bir kurban vermesi doğru değildir. Yapılan işin bir yanlışlığı yoktur. 2012’de TRT’de yayımlanan bir çizgi filmin neresi bir hata veya kusurdur.  EBA gibi muhteşem bir çalışmanın mutfağında çalışan insanlar korumasız bırakılmamalıdır. Ekip olmak ayrı zamanda kimseyi geride bırakmamayı da gerektirir.

İbrahim Hakkı Celis

memurpostasi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
İlgili Haberler