1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ali Yalçın, Öğrenci Buluşmasında Konuştu
Ali Yalçın, Öğrenci Buluşmasında Konuştu

Ali Yalçın, Öğrenci Buluşmasında Konuştu

UDEF tarafından organize edilen ve Genç Memur-Sen'in paydaş olduğu 8.Uluslararası Öğrenci Buluşması Ankara'da gerçekleştirildi.

A+A-

UDEF tarafından organize edilen ve Genç Memur-Sen'in paydaş olduğu 8.Uluslararası Öğrenci Buluşması Ankara'da gerçekleştirildi. . Her kıtadan yüzlerce öğrencinin katıldığı etkinlikte konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Uluslararası düzeydeki bu etkinlik, farklı ülkelerden, farklı milletlerden, farklı renklerden öğrencilerin buluşmasından öte bugün dünyaya hakim olan sömürü, kan ve vahşet düzenine son vermeyi hedefleyen idraklerin birleşmesi, ahitleşmesidir. Bu buluşma, bu ahitleşme, Afrika’da açlığa mahkum edilen çocukların, Filistin’de İsrail zulmüyle büyüyen çocukların, Arakan’da ölümle arkadaş kılınan sabilerin direniş, diriliş ve kurtuluş habercisidir" dedi.  

 

09mayisudef7


İŞTE UMUT IŞIĞIMIZ
"İnsanlık tarihinin hazin hikayelerine, mazlum ağıtlarına, mağdur yakarışlarına yenilerinin eklendiği bir sürecin içinden geçiyoruz" diyen Yalçın, "Böyle bir süreçte, farklı ülkelerden, farklı kültürlerden, farklı renklerden gençlerin buluşması yarına, geleceğe dair umut ışığı olarak gönlümüzü aydınlatıyor" şeklinde konuştu. 


Konuşmasında gençlere seslenen Ali Yalçın, "Sizler ve bizler, “İyiye, Güzele, Doğru’ya Çağrı” adına zulme, adaletsizliğe, vahşete son vermeye adanmış yüreklerimizle bu çağın isyancılarıyız.  Sizler ve bizler, insanı insanlıkla, güzel ahlakla buluşturan kadim çağrı’nın bu çağdaki inşacılarıyız. Bir tarafta insan onuruna ve insan haklarına dair evrensel bildirgeler kağıt üzerine yazılıyor. Diğer tarafta, bizim coğrafyalarımızda, bizim insanlarımıza yaptıkları zulümlerle bize ağıt üzerine ağıt yaktırılıyor.  Asırlardır süren bu oyunu artık bitirmeliyiz. Gönüllerimizi birleştirerek, güçlerimizi birleştirerek, zihinlerimizi ve idraklerimizi birleştirerek bu kirli senaryoyu bitireceğiz. İnananların, ihlasa adanmış insanların, Hakikate hasret kalmış insanlığın üzerine çöreklenen küresel baronların zulüm ve sömürü düzenine birlikte son vereceğiz" dedi.

 

09mayisudef5


"HAYR İTTİFAKINI YENİDEN TESİS EDECEĞİZ"
Yalçın sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bizler için sömürüye, zulme, vahşete ses çıkarmadan katlanma, onlar içinse sömürmeye, zulmetmeye, kan dökmeye hakkı olma zemini haline gelen “Küreselleşme” mottosuna artık ne sessiz ne de seyirci kalacağız. İlim ve irfanı kuşanarak, inancımıza, değerlerimize, hedeflerimize, hayallerimize yönelik kuşatmayı kaldıracağız. Bize bunları yaşatan, bize yaşam hakkı tanımayan, hakkımızı çalan, hukukumuzu çiğneyen şer ittifakına karşı, ünsiyet iradesiyle, uhuvvet dirayetiyle, ümmet bilinciyle ittihat edeceğiz, hayr ittifakını yeniden tesis edeceğiz." 

 

09mayisudef6


"NEBİ’NİN YOLUNDA BİRLEŞELİM"
Birlikte hareket etmenin önemine vurgu yapan Yalçın, "Onların korktukları da, korktuklarını başına getirecek olan da bu. Evet, ümmet olarak kardeşlikte, hayırda, sömürüye isyanda, zulme başkaldırı da birleşeceğiz. Evet, önce ümmet olarak kendimize geleceğiz, sonrada dünyayı kendilerine sömürü tarlası haline getiren küresel şebekenin korktuğunu başına getireceğiz. Biz, ümmeti olduğumuz  Nebi’nin yolunda birleşirsek, biz ümmeti olduğumuz Kutlu Nebi’nin hayat verdiği insanlık zemininde netleşirsek, biz Rabbi Rahman’ın hükümleri üzerinden yeniden dirilirsek insanlığı hedef alan zulüm biter, insanlara kan kusturan bütün zalimler tarihin çöp sepetine gider" dedi.

 

09mayisudef4


ÇAĞIN MODERN ENDURUNU GENÇ MEMUR-SEN 
Genç Memur-Sen'i çağın modern Enderun'u olarak gördüğünü ifade eden Yalçın sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Genç Memur-Sen sadece ülkemizdeki gençlerin değil İslam coğrafyasındaki bütün gençliğin, Hakikati hakim kılmak mücadelesindeki ortaklaşma zeminidir. Genç Memur-Sen, ümmeti olduğu Hatemül Enbiya’nın “Güzel ahlak” çağrısını, çağın gerekleriyle, çağın imkanlarıyla, fırsatlarıyla seslendirme, hayata geçirme merkezidir. Örgütlerimizin, ülkelerimizin isimleri farklı olsa da ilkelerimiz ve değerlerimiz aynı.  Biz, sonunda felah ve hidayet olan bir yolculuğa, farklı yollardan aynı ufuk ve kararlılıkla gitme iradesine sahip gençlerin meziyetlerine ve maharetlerine güven duyan bir medeniyetin mensuplarıyız."

 

09mayisudef2

 

Ardından Genç Memur-Sen'in standını ziyaret eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, çalışmalar hakkında bilgi alarak ziyaretçilerin not bırakması için hazırlanan duvara şu ifadeleri yazdı, "Dünyanın 5'ten büyük olduğunu ilk haykıran ve D8 ile yola çıkan, Savunan Adama ve zulmün adı, vahşetin kendisi İsrail'e 'siz öldürmeyi iyi bilirsiniz' diyen iradeyi temsil eden Genç Memur-Sen'e ve birleşmiş yüreklere selam olsun."

 

09mayisahmetgundogdu

 

GÜNDOĞDU: MEDENİYET KÖPRÜSÜNÜN KURULMASINDA BU SAYISININ ARTMASI LAZIM

Programda konuşan Memur-Sen Onursal Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ise; "Bir gençlik buluşmasındayız. Şunun bilincindeyiz dünyada medeniyet ve uygarlık rekabeti devam ediyor. Batı uygarlığı rekabete menfaate sömürüye siyonizme dayanan bakış açısını dünyanın her yerinde menfaati varsa saldırarak menfaati yoksa sağır kalarak devam ettiriyor. Bizim medeniyetimiz bir insanın ölümünü kainatın ölümü bir insanın kurtuluşunu kainatın kurtuluşu gören medeniyet. 80 bin gencimizle Türkiye’deyiz. Misafirlerimizin bugün misafiriz. Medeniyet köprüsünün kurulmasında bu seksen bin sayısının artması lazım. Bu gençlik bizim dünya mazlumlarına açılmamız için, 400 milyondan fazla yetim var. Bu yetimlerin başında organ mafyası, fuhuş mafyası, misyonerlik, yoksulluk bela olarak duruyor. Burada yetiştirdiğimiz gençlerin sayısını artırmak, daha iyi yetiştirmek onların ülkelerine döndüğünde bizim gibi düşünen kardeş yöneticilerle büyümeyi sağlamak, eğer diktatörse yöneticileri onlarında halklarına ulaşarak nu insanlık ailesinin sesini daha güçlü çıkarmamız lazım. Bu desteği Memur-Sen’den diğer kurumlardan alacağımızı biliyoruz. Bu programları genişleterek devam ettirmemiz lazım. Gençliğimize emek vermemiz lazım" dedi.

 

09mayisudef3


Programa ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Memur-Sen Onursal Başkanı ve AK Parti Milletvekili Adayı Ahmet Gündoğdu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Kudret Bülbül, Asma Köprü UÖD Başkanı Hanefi Sinan, AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Somali Liman, Deniz ve Ulaştırma Bakanı Nur Farah, Memur-Sen ve Memur-Sen'e Bağlı Sendikaların yanı sıra çok sayıda yurtdışı temsilcisi de katıldı. 

 

09mayisudef1

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.