1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. SENDİKA HABERLERİ

  4. Ali Yalçın: Örgütlülüğümüzü büyütürsek çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok
Ali Yalçın: Örgütlülüğümüzü büyütürsek çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok

Ali Yalçın: Örgütlülüğümüzü büyütürsek çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok

Memur-Sen Ankara İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Yetkide İstikrar” temalı İftar programı, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Onursal Başkanı ve Meclis İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan...

A+A-

Memur-Sen Ankara İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Yetkide İstikrar” temalı İftar programı, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Onursal Başkanı ve Meclis İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Memur-Sen Ankara İl Temsilcisi Mustafa Kır, Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri ile üç bini aşkın davetlinin katılımıyla Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi. 

Programda konuşan Genel Başkan Ali Yalçın, 1 milyon üyeyi aşarak Türkiye’de bir ilki başardıklarına dikkat çekti. 4 toplu sözleşmede 260 kazanımı imza altına alarak kamu görevlilerinin nefes almasını, millî gelirde pay almasındaki mücadelesini zafere ulaştırmasını başardıklarını belirten Yalçın, “Sorunlarımız var. O sorunları çözme noktasında en büyük gücümüz örgütlülüğümüz. Eğer örgütlülüğümüzü büyütsek, kenetlenirsek çözülemeyecek hiçbir sorunumuzun olmadığını tecrübelerimiz bize gösterdi” dedi. 

Memur-Sen’in her zaman görev ve sorumluluk aldığını ifade eden Yalçın, “Ülkenin kırılma anlarında, vesayetle mücadelesinde Memur-Sen hep dik durdu, millet iradesinin yanında oldu. Biz göbeğini kaşıyan adam, kömürcüler, makarnacılar, gericiler, yobazlar diye milleti tanımlayan ve milleti aşağılayanları sevmedik. Biz istedik ki devlet bizi tanımlamasın, devlet bizi tanısın. Biz eski Türkiye’ye dönmek istemiyoruz. Eski Türkiye’den memnun değildik. Eskilerin utanç verici fotoğraflarını tekrar görmek istemiyoruz” şeklinde konuştu.


Kamu görevlilerinin sorunlarına ilişkin vaatleri dikkatle takip ettiklerini kaydeden Yalçın, “Bu süreçte cumhurbaşkanı adaylarının kamu görevlilerinin sorunlarına ilişkin cümle kurmalarını, vaatte bulunmalarını yerinde buluyoruz. Muhalefetin bu ülkede aradan geçen süre içinde kamu görevlilerinin sorunlarına paragraf açmak yerine sandık ağzında işlerin akıllarına gelmesini anlamakta zorlanıyorum. Bu dönemde bile olsa sorunlara ilişkin cümle kurmalarına seviniyoruz. Sorunlar ne kadar dillendirilirse çözüme o kadar yaklaşılır” ifadelerini kullandı. 

Gündoğdu: Yeniden büyük Türkiye sloganı yerini yeni Türkiye’ye bıraktı

Memur-Sen Onursal Başkanı ve Meclis İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, yaptığı konuşmada, Memur-Sen’in misyonuna değindi. Gündoğdu, “Biz Memur-Sen’i ve bağlı sendikalarını kurarken, Türkiye’nin demokrasi tarihi, İslam dünyası, Türk dünyası hatta Afrika kıtasının da siyonizmden çektiği çileleri masaya yatırmıştık. Yapılan planların karşısında durmak için bu temelleri attık. Siyonizm emperyalizm Türkiye başta olmak üzere terör yoluyla darbe yoluyla ekonomik darbe yoluyla güçsüzleştirmeye çalışır. Bunun iç vesayetle buluştuğu günlerde eski Türkiye aklımıza gelir. O gün sloganımız Yeniden Büyük Türkiye’ydi. Şimdi Yeni Türkiye. Bir tuzak karşısında Memur-Sen’in uyanık olması gerekir” diye konuştu. 

Kır: 1 milyonu aşkın üye ile yeni bir besmele çekmiş olduk

Programın açılış konuşmasını yapan Memur-Sen Ankara İl Temsilcisi Mustafa Kır, Memur-Sen’in 1 milyon üye sayısını geçmiş olmasının çalışma hayatında bir dönüm noktası olacağına dikkat çekti. Memur-Sen’in, dünya görüşleri ne olursa olsun, kamu görevlilerini bünyesinde barındıran, farklılıkları zenginlik olarak içinde barındıran, bu memleketin hem mozaiği hem çimentosu hem de hissiyatının tercümanı olduğunu dile getiren Kır, şunları söyledi: “1 milyon üyeyi aşarak Türkiye’nin en büyük emek örgütü olduk. Birlik ve beraberliğimize olan inancımızı perçinledik. Yan yana gelerek adalet için mücadeleye bir kez daha besmele çekmiş olduk.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum