1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ali Yalçın, "Türkiye Neden Hedefte?"
Ali Yalçın, "Türkiye Neden Hedefte?"

Ali Yalçın, "Türkiye Neden Hedefte?"

Ali Yalçın, "Türkiye Neden Hedefte?" Sorusuna Cevap Verdi

A+A-

Yalçın, “Ülkede istikrar sürsün, terör son bulsun, normalleşme devam etsin, sivil Anayasa yapılsın, temel hak ve özgürlükler genişletilsin istiyoruz. Bunların gerçekleşmesi ülkenin güçlü bir iradeyle yönetilmesine bağlıdır” dedi.

 

Basın mensuplarının “Türkiye neden hedef alınıyor?” sorusuna ise Yalçın, şu cevabı verdi: “Terör lobisi ile faiz lobisinin birlikte hareket ederek “İstikrarımızı” ve “Birliğimizi” hedef aldığının altını çizen Yalçın, şunları söyledi: “Küresel emperyalizm Güçlü Türkiye istemiyor. Güçlü bir Türkiye demek Coğrafyasına sahip çıkan Türkiye demektir. Türkiye ayağa kalktığında Ortadoğu özgürleşecek, işgalciler bölgede ameliyat yapamayacak, diktatörler kaçacak yer arayacak. Türkiye mazlumların ve mahsunların umudu olduğu için engellenmek isteniyor.”

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye” sloganıyla 81 ilde düzenlenen ‘İl Buluşmaları’nı sürdürüyor. Yalçın bu kapsamda, Şanlıurfa’da gerçekleştirilen Şanlıurfa İl Buluşması’nda coşkulu teşkilata hitap etti.

 

BİR DAHA GÜÇSÜZ OLMA ŞANSIMIZ YOKTUR

Koalisyon hükümetiyle Türkiye’nin yönetilemeyeceğini söyleyen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “7 Haziran seçimleri öncesi 206 kuruluşu ortak bir platform çatısı altında toplayıp çağrıda bulunduk. Ülkede istikrar sürsün, terör son bulsun, normalleşme devam etsin, sivil Anayasa yapılsın, temel hak ve özgürlükler genişletilsin çağrısında bulunduk. Fakat 7 Haziran sonrası oluşan koalisyon belirtisi bile ekonominin örselenmesine, ülkenin kaybetmesine, dolar ve döviz kurunun fırlamasına neden oldu. Ülkede tekrar seçim ortamı oluştu diye Suriye üzerinden Türkiye’ye geçip terörü azdırmaya kimsenin hakkı yoktur. Bombaları patlatarak, geçmişte ülkeye yaşanılanın aynısını devreye soktular. Silahları kan kusturmaya, ocaklara ateş düşürmeye başladılar. Bu ülkeni bundan sonra güçsüz iradeyle yönetilme şansını olmadığını gösteren en net ve en keskin fotoğrafıdır. Bu ülke asla bundan sonra koalisyon hükümetleriyle yönetilebilecek bir ülke değildir. Çünkü Türkiye, fincancı katırlarını ürküttü. Bu ülke Birleşmiş Milletlerde beş hegemonist devlete karşı, emperyalist güce karşı Dünya 5’ten büyüktür diyerek resti çekti” şeklinde konuştu.

 

BİZ ADALETTEN YANA TARAFIZ

Yalçın, “1 Kasım seçimlerine doğru gidiyoruz. Biz sendika olarak şimdiye kadar kurduğumuz, durduğumuz yeri ifade ettik. Biz özgün ve özgür bir teşkilat olarak 1992’de kurulduk. Kurulduğumuzdan günden bu yana hiçbir siyasi partiye holigan olmayan teşkilat olarak her zaman durduğumuz yeri net olarak ifade ettik. Biz bu ülkede taraftar değiliz, holigan değiliz biz bu ülkede tarafız. Biz yeniden büyük Türkiye idealinin tarafıyız. Güçlü Türkiye idealinin tarafıyız. Hizmet eden herkes bizim tarafımızdadır” diye konuştu.

 

ALİ YALÇIN, "TÜRKİYE NEDEN HEDEFTE?" SORUSUNA CEVAP VERDİ

Terör lobisi ile faiz lobisinin birlikte hareket ederek “İstikrarımızı” ve “Birliğimizi” hedef aldığının altını çizen Yalçın, şunları söyledi: “Küresel emperyalizm Güçlü Türkiye istemiyor. Güçlü bir Türkiye demek Coğrafyasına sahip çıkan Türkiye demektir. Türkiye ayağa kalktığında Ortadoğu özgürleşecek, işgalciler bölgede ameliyat yapamayacak, diktatörler kaçacak yer arayacak. Türkiye mazlumların ve mahsunların umudu olduğu için engellenmek isteniyor. Ama başaramayacaklar. 78 milyon bir ve diri duracak kanlı senaryoları yırtıp atacak. Kadim medeniyetin ortak varisleri olarak medeniyetimizin yeniden inşası için direneceğiz. Elbette teröre karşı tepkimizi göstereceğiz. Ama her şart altında hukuka bağlı kalacağız, sokakları ateş yerine çevirmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz.”

 

 

MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

 

Programda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik ise, “4’üncü partiyi meclise sokabilirsek o zaman bu istikrarı bozabiliriz, bu insanlardan kurtulabiliriz projesini ortaya koydular. Onun için 4’üncü parti meclise girdiği gece barajı geçtiğini gördüğünüz gece CHP ve MHP milletvekilleri bunları nasıl sarstık dediler. Oysa CHP bu ülkede, özellikle bu bölgede 50-60 yıl statükonun temsilcisiydi. HDP ise bu statükonun peşine takılan statükonun göbeğindeki partidir. Türkiye’de Tayyip Erdoğan’ın vermiş olduğu mücadele bu statükolardan kurtulma mücadelesidir” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.