1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. Ali Yalçın Yeni Hükümetten Taleplerini Sıraladı...
Ali Yalçın Yeni Hükümetten Taleplerini Sıraladı...

Ali Yalçın Yeni Hükümetten Taleplerini Sıraladı...

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 24 TV ekranlarında canlı yayınlanan Moderatör programında 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi.

A+A-

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 1 Kasım seçimlerini nasıl değerlendirdi?  24 TV ekranlarında canlı yayınlanan Moderatör programında yeni hükümetten taleplerini sıraladı...

Genel Başkan Ali Yalçın, "Seçim sonuçlarına bakıldığında, Türkiye'de istikrarın kazandığını, büyük Türkiye idealinin gerçekleşme oranının daha da güçlendiğini görüyoruz" dedi.

ALİ YALÇIN: KAZANIMLARIMIZ TAÇLANDI

3. Dönem Toplu sözleşmede elde edilen kazanımların seçim sonuçlarıyla daha da güçlendiğini belirten Yalçın, "Türkiye 5 milyon insanı doğrudan ilgilendiren, 20 milyon insanı aileleriyle beraber kapsayan ve 78 milyonu da dolaylı yoldan ilgilendiren bir toplu sözleşme döneminden çıkmıştı. Biz o gün, toplu sözleşmenin toplumsal uzlaşıya dönüşmesini istiyoruz demiştik ve dediğimiz gibi 213 kazanımla toplu sözleşme masası bu süreçte toplumsal uzlaşı ve istikrarı sağlayan en önemli etkenlerden birisi oldu. Toplu sözleşme masasındaki uzlaşı, sandıkta da yeni bir uzlaşıyı ortaya koydu ve istikrar kazandı. 1 Kasım ile birlikte sözleşmelilere kadro umudumuz çoğaldı" diye konuştu.

Yalçın yeni hükümetten taleplerini de şöyle sıraladı: 

Sözleşmeliler kadroya geçirilmelidir. Kamusal alan yalanı tümüyle kaldırılmalı, özgürlüklerin önü açılmalı. Ek gösterge adaletsizlikleri düzeltilmelidir. Çözüm Süreci, doğru muhataplarla beklenen sonuca ulaştırılmalıdır. Kamu görevlilerine yönelik grev ve siyaset yasakları sona erdirilmelidir. Türkiye'nin yol haritası olacak Yeni Anayasa için vakit kaybedilmemelidir.

Milletin sandıkta güçlü bir Türkiye için, istikrarlı bir Türkiye için mesaj verdiğini vurgulayan Yalçın, "Ortaya çıkan fotoğraf bütün mazlum coğrafyalarda bir anda sevince neden olmuş, İsrail susmuş, Filistin coşmuştur" şeklinde konuştu.

YALÇIN: ÇIKAR LOBİSİ KAYBETTİ, MİLLİ İRADE KAZANDI

Canlı yayında "Millet sandıkta uzlaşıyı sağlamıştır" diyen Yalçın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "1 Kasım Seçim sonuçlarına göre gerginleştiren siyaset terör ittifakı kaybetmiştir. Faiz lobisi, vaiz lobisi, fitne lobisi, baronlar, toplum mühendisleri bu süreçte kaybetmiştir. Kayıt dışı siyaset, vesayetçiler ve küresel emperyalizm kaybetmiştir, bununla beraber dış basın da kaybetmiştir."

Yalçın, 1 Kasım'da milletin ince ayar yaptığını ve anlamlı mesajı verdiğini vurgulayarak, Türkiye'de istikrar kazandığını, Yeniden Büyük Türkiye yolunun açıldığını belirtti.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.