1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. Ali Yalçın'ın Hedefi: 1 Milyon Üye
Ali Yalçın'ın Hedefi: 1 Milyon Üye

Ali Yalçın'ın Hedefi: 1 Milyon Üye

Memur-Sen “1 Milyon Üye” hedefiyle 81 ilde sahaya indi.

A+A-

Memur-Sen “1 Milyon Üye” hedefiyle 81 ilde sahaya indi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, çalışmaların startını Malatya’dan verdi. Kampanya kapsamında düzenlenen Malatya İl Buluşması’nda konuşan Yalçın, önemli açıklamalarda bulundu.

 

Konuşmasına teşkilatı selamlayarak başlayan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Memur-Sen’in yeri milletin yanıdır, milletle beraberdir. Memur-Sen’in yeri milletin değerlerini savunan, milletin hukukunu koruyan, darbenin ve vesayetin her çeşidiyle mücadele edenlerin yanı başıdır. Biz, eski Türkiye heveslisi olan vesayet arayışlarına, fırsat vermeyen güçlü bir teşkilatız. ‘Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye’ sloganıyla 81 ilde sahadayız. Hedefimiz; 2016 Mayıs ayına kadar 850 bini, 1 Milyon yapmaktır. Bunun için hız kesmeden çalışmalıyız. El birliğiyle, işbirliğiyle, taraftar olmadan taraf olmaktan kaçınmadan öncüsü ve paydaşı olduğumuz Yeniden Büyük Türkiye yolculuğumuzu sürdürecek azmi ve azameti gözlerinizde, hissediyorum” diye konuştu.

 

alt1

 

YALÇIN’DAN İSTİKRAR VURGUSU

Yalçın, konuşmasında “İstikrar” vurgusu yaparak şunları söyledi:  “3. Dönem Toplu Sözleşmelerde elde edilen mali ve sosyal haklar da dahil olmak üzere 13 yıldır üretilen sosyal ve sessiz devrimlerin sırrı istikrardır. Bu kazanımlardan geri dönülmemesi ve yeni kazanımların sürmesi için siyasal ve ekonomik istikrarın sürmesi ve toplumsal barışın devam etmesi gerekmektedir.”

 

alt6

 

 

TÜRKİYE’Yİ SURİYE YAPMAK İSTEDİLER

 

Yalçın, 6-7-8 Ekim olaylarının yıldönümüne ilişkin olarak, “O süreçte Türkiye küresel bir saldırıya maruz bırakılmıştır. Beyaz Türkleri şikâyet edenler Beyaz Kürtlüğe soyunarak mütedeyyin insanları katletmiştir. 6-7-8 Ekim olayları Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak için yapılan bir darbe girişimidir. Türkiye’den bir Suriye çıkarılmak istenmiştir. Türkiye’de bir yönetim boşluğu varmış gibi gösterilmek istenmiştir. 6/8 Ekim olayları Yasin Börü’yü alçakça katledecek kadar vicdansız taşeron örgütlerin oyunudur” dedi.

 

alt5

 

KİRLİ İTTİFAK, EMPERYAL OYUN

 

Son günlerde yaşanan kirli ittifaka dikkat çeken Yalçın, Rusya’nın Suriye’ye yaptığı müdahaleyi eleştirdi. Yalçın emperyal bir oyunun yeniden sahneye konduğunu belirterek, “Emperyal devletler vuruyor, katlediyor, kapılarını kapatıp ölüme terk ediyor; Türkiye yaraları sarıyor, kucak açıyor ve haksızlık karşısında dim dik duruyor. Türkiye’yi karıştırmak isteyenler bilsinler ki; Biz Neocon’lara da Atlantikçilere de boyun eğmeyiz. Biz, her zeminde zalimin karşısında mazlumun yanında yer alacağız. Sivil toplum ve sivil siyaset olarak, el ele verip yeniden büyük Türkiye’yi ve adil bir dünyayı inşa edeceğiz” diye konuştu.

 

 

alt2 

 

TARİHİ KAZANIMLARA İMZA ATTIK

 

Programda konuşan Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu ise, 3. Dönem Toplu Sözleşme’de Memur-Sen olarak tarihi kazanımlara imza attıklarını vurgulayarak, “Toplamda 213 kazanım ile tüm zamanların en iyi Toplu Sözleşmesine imzaladık” ifadelerini kullandı.

 

Tufanoğlu, “Kazanımların mimarı, sosyal devrimlerin öncüsü, mazlumların hamisi ve Büyük Türkiye idealinin sözcüsü olarak kamu görevlilerinin, milletimizin, Türkiye’nin ve mazlumların konfederasyonu olduk. Yaratılışta eşitiz anlayışıyla tüm insanlığa hizmet ederek insanlığın konfederasyonu olduk” dedi.

 

alt4

 

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım da yaptığı konuşmada, Memur-Sen Teşkilatına Teşekkür etti. Yıldırım, Bugüne kadar elde edilen başarılara yenilerini ekleyeceklerini, 1 Milyon Üye Hedefine ulaşmak için hız kesmeden çalışacaklarının altını çizdi.

 

alt3

 

Programa Malatya Memur-Sen İl Temsilcisi Kerem Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Milletvekilleri Taha Özhan, Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı,

 

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yurtkur İl Müdürü Ebubekir Kayhan, Malatya İl Sağlık Müdürü Nail Umay, Malatya, Elazığ, Adıyaman Şube Başkanları ve Memur-Sen üyeleri katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.