1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş Nasıl Sağlanacak?
Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş Nasıl Sağlanacak?

Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş Nasıl Sağlanacak?

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Anadolu Teknik/Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş yazısı

A+A-

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Anadolu Teknik/Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş yazısı

Mesleki ve teknik ortaöğretim kuramlarının Anadolu teknik ve/veya Anadolu meslek programlarının 10 uncu sınıf meslek alanlarına geçiş işlemleri ve nakil işlemleri ilgi (a) Yönetmelik hükümlerine göre yapılmaktadır.

2016-2017 eğitim-öğretim yılında Anadolu teknik ve/veya Anadolu meslek programlarında meslek alanlarına geçiş işlemlerinin ilgi (b) Makam Onayı ekinde yer alan Anadolu Teknik/Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş, Tercih ve Yerleştirme e-Kıiavuzünda belirtilen esaslara göre yapılacağı ilgi (c) yazı ile bildirilmiştir.

Alan tercihleri, ilgi (c) yazı eki Kılavuzda yer alan çalışma takviminde başvuru ve e-Okul sistemine işlenmesi 17-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılacağı ifade edilmektedir.

Diğer yandan; ilgi (a) Yönetmelikte nakil başvuruların her ayın son iş gününe kadar yapılacağı ve onay veya ret işleminin de nakil istenilen okul müdürlüğünce e-Okul sistemi üzerinden ayın son iş günü çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Buna göre; nakil talebinde bulunan öğrencilerin mağdur olmalarını önlemek ve alan tercihlerini nakil oldukları okullarda yapmalarına imkan tanımak için;

  • Alan başvuru tarihinin 2 Haziran 2016,
  • Okul müdürlüklerince e-okul sisteminde onaylama işleminin ise 3 Haziran 2016 tarihlerine kadar yapmaları uygun görülmüştür.

Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.

Ertuğrul GEÇGİL

Bakan a. Daire Başkanı

26052016-05834185-(copy)-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.