Ankara saldırısı, kamu çalışanları ve sorumluluklarımız

Memurların İş güvencesinden , Ünsanların can güvencesine

Acı haber bir akşam geldi yine. Yürekler yandı, canlar gitti, hastaneler yaralıların feryatlarıyla çınladı. Olay, Ankara’nın kalbinde yaşandı, acısı seksen milyonun kalbinde hissedildi. Masum insanların masum bir şekilde kurban seçilmesi ne acı. Her bir terör şehidinin farklı hikâyeleri vardı elbette.

Ankara travesti partnerin bulunduğu travesti sitesi
En iyi travesti paylaşım platformu olan travestiler sitesi

Halk otobüsünü bekleyen ve evine gidip sevenleriyle buluşacak masum insanların hazin sonu tüm ülkeyi hüzne boğmuştur. Acaba neden hedef seçilmektedir Türkiye, neden bu kadar fütursuz davranmaktadır caniler ve canilerin vahşi patronları? Güvenlik tedbirleri alınmaktadır elbette. Fakat asıl güvenlik gücü insanın vicdanıdır, Allah korkusudur, kuldan utanmasıdır, kısaca asıl polis, asker, kişinin insan olmasıdır.

Hançer kaç seferdir Ülkemin kalbine saplanıyor, Bu ülke dünyanın en vakur insanlarının yaşadığı ülkedir. Tarihten beri her zaman bu tür eylemlere maruz kalmıştır canım Anadolu. Bu millet meydanlarda yiğitçe dövüşmeye aşinadır, kalleşçe masumlarına uzanan ellere aşina değildir. Aynı millet sabrıyla mücadelesiyle hain ellerin cezasını vermiştir verecektir.

Türkiye’de okuyan Liberyalı bir lise öğrencisi üçüncü köprünün son halini görünce gözleri yaşardı ve ellerini semaya açarak “inşallah benim ülkemde de böyle büyük köprüler yapacağız.”temennisinde bulundu. Buna benzer binlerce öğrenci Türkiye’nin büyüklüğü, vicdanı, yardımseverliği karşısında Batı’nın gerçek yüzünü görmektedir. Bu durum Türkiye’nin hedefleri konusunda bir göstergedir. Bu durumlar birilerini rahatsız etmektedir.

Türkiye’de son on beş yıldır bir şeyler oluyor. Türkiye, son yıllarda kendi olmaya karar verdi. Türkiye askeri ihtiyaçlarını kendi yapmaya karar verdi. Türk halkı, Batı’da hangi imkan varsa aynı imkanlara sahip olmaya başladı. Türkiye, tek başına tüm dünyanın yapamadığı bir güzel davranışa imza attı binlerce muhacire ensarlık yaptı. Kısaca Türkiye kendisine biçilen deli gömleğini parçalamaya başladı. Tüm bu saldırıları yorumlarken yukarıda sıralanan gerçekleri merkeze almak gerekir.

Doğuda beklemedikleri bir yenilgiyle karşı karşıya kalan terör örgütünün silahşorları ve onları destekleyen kandan beslenen fakat ellerinde yapma çiçeklerle sahte gülücükler dağıtan dünyanın kibirli efendileri, gözlerini YGS’den çıkan masum bir gencin kanına dikmiş durumdadır.

Bir de bu tür vahim olaylar karşısında bile basit değerlendirmeler ve suçlamalar yapan ülkem muhalifleri var. Terör saldırılarını hiç sorgulamayan bazı siyasiler ve insanlar teröristleri masum gösterme, devleti yönetenleri hain ilan edecek kadar akıl ve izandan uzaklaşmaktadırlar.

Memurlar açısından da olayı değerlendirmekte fayda var. Günlerce iş güvencesinin kalkıp kalkmayacağını tartıştı çalışanlar. Can güvencesi hedefe alınmıştır ülkemde. İnsanların tedirgin edilmesini ve korkunun hakim olmasını amaçlayan hainler unutulmamalıdır.

 Memurlar sıradan insanlar değildir. Ülkenin idare edilmesinde her birinin az veya çok sorumluluğu vardır. Her bir memur, çalıştığı kurumda insanların birliği ve beraberliği konusunda çaba harcamalıdır.  Siyasi tercihler, kişisel beklentiler, eleştiriler ülkenin istikbali karşısında fazla bir anlam ifade etmemelidir. Bağımsızlığı tehlikeye düşen ülkelerin durumları, sık sık gözden geçirilmelidir. Sorumluluğu ülkenin cumhurbaşkanına, başbakanına, istihbarat teşkilatlarına peşinen atmanın olayın gerçek yönünün ihmal edilmesi anlamına gelecektir.

 An itibarıyla tüm memurlar, iş güvencesi tehlikeye girince gösterdikleri hassasiyeti  can güvencesi karşısında da göstermelidir. Özgürlüklerin başında yaşama özgürlüğü gelmektedir. Can güvenliği olmayan insanların fikir özgürlüğünün bir anlamı olmayacaktır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum