1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Ankara'nın Eğitim Liderleri Atatürk Lisesi'nde Buluştu
Ankara'nın Eğitim Liderleri Atatürk Lisesi'nde Buluştu

Ankara'nın Eğitim Liderleri Atatürk Lisesi'nde Buluştu

Ankara’da görev yapan ortaokul müdürleri, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un başkanlığında Ankara Atatürk Lisesi’nde bir araya geldi.

A+A-

Ankara’da görev yapan ortaokul müdürleri, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un başkanlığında Ankara Atatürk Lisesi’nde bir araya geldi. Türkiye’nin kalbi başkentte eğitimin problemlerinin masaya yatırıldığı toplantıda İl Müdürü Erol Bozkurt, maarif davamıza dair pek çok tespitlerde bulundu.

Erol Bozkurt’tan Öğretmen Vurgusu

Erol Bozkurt konuşmasının büyük bir bölümünü eğitimin merkezinde bulunan öğretmenlere ve onların kendilerini gerçekleştirme süreçlerine ayırdı. Özellikle eğitimde olmazsa olmaz öğenin öğretmen olduğunu, geriye kalan bütün etmenlerin tali unsurlar olduğunu vurguladı.

Bozkurt; Öğretmen yeterliliklerinin sağlanmasının eğitimimizin en önemli önceliği olduğunu, aday öğretmenlerin yetiştirilmesi için atılan adımların büyük önem arz ettiğini, fizikî iyileşmelerin ancak öğretmenlerin yeterliliklerinin artırılması ile anlamlı olacağını söyledi.

Ankara 1850 Aday Öğretmene Ev Sahipliği Yapıyor

Bozkurt; “Aday öğretmenlerin geçmişte direkt sınıfa girdiler, bu da maarif davamızda telafisi mümkün olmayan hasarlar açtı, yeni uygulamayla aday öğretmenler önce öğretmenliği uygulama alanı olan okullarda deneyimli öğretmenler gözetiminde öğrenerek mesleklerine başlayacaklar” dedi. Bozkurt; Ankara’nın 1850 civarında aday öğretmene ev sahipliği yaptığını, onların meslek yaşamlarına başlarken sundukları katkılardan dolayı büyük bir kıvanç duyduklarını ifade etti.

Derslik ve Öğrenci Sayısında Olumlu İstatistikler

Bozkurt; Türkiye’nin eğitim davasında önemli adımları attığını, 2001 yılında Ankara’da derslik başına düşen öğrenci sayısı 40’lı rakamlardayken bugün itibariyle 29 rakamına düşürüldüğünü, yapılan çalışmaların sonuçlanması neticesinde en kısa zamanda 27 rakamına düşeceğini, bunun da fizikî yeterlikler adına önemli bir eşiğin aşılması anlamına geleceğini belirtti.  “Bu çabalar artarak devam edecek, en kısa zamanda bütün fizikî alt yapının arzu edilen seviyelere ulaşacağına inanıyorum” dedi.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bir milyonun üzerinde öğrenciye eğitim hizmeti verdiklerini, bu çocukların her birinin bizlere emanet olduğunu, onların bütün tehlikelerden korunmasının elzem olduğunu, öğrencilerimizi sokaktaki tehlikelerden korunmasının bizlerin vazifesi olduğunu bunu sağlamak adına hepimizin azami derecede gayret sarf etmemiz gerektiğini üzerine basarak vurguladı. 

“Okullarda velilerin de katılımlarıyla kendi komisyonlarımız marifetiyle etkinlikler yapmalıyız, asla velilere ek külfet getirecek organizasyonlara okullarımızda yer vermeyelim, bu törenleri veli ve okul kaynaşmasına vesile kılalım” dedi.

Karşılıklı Bilgi Alışverişinde Bulunuldu

Okul müdürlerinin de sıkıntı yaşadıkları alanlara dair görüşlerini bildirdiği toplantı, karşılıklı soru cevapla devam etti.

Ankara özelinde ülkemizin eğitim problemlerinin bir kez daha irdelendiği, çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantı iyi dileklerle sona erdi. 

www.memurpostasi.com 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.