Arınç'tan Erdoğan'ın kararına ilk yorum!

Arınç'tan Erdoğan'ın kararına ilk yorum!

Bülent Arınç kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu'na başkanlık etme kararını yorumladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu Başbakanlık Merkez Bina'da yaklaşık 5,5 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi. Hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu'na başkanlık edeceği yönündeki açıklamasını yorumladığı açıklamasında "Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Bakanlar Kurulu toplanmasını uygun buluyoruz ve bundan istifade edebileceğimizi de ümit ediyoruz" dedi.

"CUMHURBAŞKANIMIZIN ELBETTE HAKKIDIR"

"Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Bakanlar Kurulu toplanmasını biz de uygun buluyoruz ve bundan istifade edebileceğimizi de ümit ediyoruz. Muhalefet farklı anlamlar yüklüyor ama Cumhurbaşkanımızın bu yetkisini kullanmak istemesini takdirle karşılıyoruz. Tarihi Cumhurbaşkanı ve Başbakan görüşerek birlikte belirlediler. Bakanlar Kurulu'nu toplantıya davet etmek ve kendi başkanlığında bu toplantının yapılmasını talep etmek Cumhurbaşkanımızın elbette hakkıdır."

YANAN FERİBOT

"Feribot kazasında Türk vatandaşlarının tamamı salimen kurtuldu."

YETİŞTİRME YURTLARI

"Son 12 yılda yetiştirme yurtlarından 16 bin 792 kişi kamuya atandı."

ÖĞRENCİ KREDİ VE BURSLARI

Arınç, kredi ve burslarda artış yapılacağını belirterek, 2014'te aylık 300 lira olan kredi ve burs miktarının 2015'te 330 liraya yükseltileceğini, yüksek lisans öğrencilerine 660 lira, doktora öğrencilerine ise 990 lira ödeneceğini bildirdi.

CİZRE'DE ÇIKAN OLAYLAR

Arınç, Cizre'deki olaylara ilişkin, "Şu anda Cizre'de olayların yaşandığı günlere hitaben olumlu noktada asayişin tamamen sağlandığını ve sükunetin avdet ettiğini söyleyebilirim. Bu olaylar, yıllardır terörden beslenenlerin, terörü bir rant olarak görenlerin eski alışkanlıklarından vazgeçmemek için ayak sürüdüklerini, PKK içerisinde derin yapılanmaların olduğunu, Çözüm Süreci'ndeki ilerlemelerin bu derin yapıları rahatsız ettiğini, son derece otoriter bir yapıya sahip olan örgütün bölge genelinde herhangi bir farklılığa, değişik bir sese ve renge de tahammül edemediklerini gösteriyor" dedi.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

Arınç, kişisel verilerin korunmasıyla ilgili kanun tasarısına ilişkin, "Kanun kapsamında öngörülen bireylerin sağlık, etnik köken, dini inançları, özel nitelikli kişisel verilerine ilişkin herhangi bir şikayet, başvuru ve rahatsızlıklarını iletebilecekleri bir kurulun oluşturulması son derece önemli bir adımdır. Kanun, çağdaş hukuk normları içinde ve insanların özel hayatının korunmasını amaçlayan fevkalade olumlu bir kanun tasarısıdır. Meclisimizde öncelikli olarak görüşülecektir" dedi.

AYRINTILAR GELECEK...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.