ASM’lerde Aşı Yapan Sağlık Çalışanları Yokmuş Gibi Davranılamaz

ASM’lerde Aşı Yapan Sağlık Çalışanları Yokmuş Gibi Davranılamaz

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından dün yayınlanan yazıyla birlikte hastanelerdeki aşı odalarında görev yapan sağlık çalışanları da 4 aylık ilave ek ödeme kapsamına alınmıştır. Söz konusu düzenleme yerinde olmakla birlikte aile sağlığı...

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından dün yayınlanan yazıyla birlikte hastanelerdeki aşı odalarında görev yapan sağlık çalışanları da 4 aylık ilave ek ödeme kapsamına alınmıştır. Söz konusu düzenleme yerinde olmakla birlikte aile sağlığı merkezlerinde aşı yapan sağlık çalışanlarının yokmuş gibi davranılması ise kabul edilemezdir.  

Sağlık Bakanlığı bir düzenleme yaparken çalışanlar arasında ayrıma yol açacak usulleri artık bırakmalı, tüm çalışanları kapsayacak makul, adil ve eşit düzenlemeleri hayata geçirmelidir. ASM’lerde aşı yapan sağlık çalışanları içinde gereği yapılmalıdır.

Ayrıca günde 1 milyonun üstünde aşı yaparak pandemideki kahramanlıklarının yanına aşılama için olağanüstü gayretlerini de ekleyen sağlık çalışanlarının hakkı verilmeli, mağduriyetlerine çözüm üretilmelidir.

Kahraman sağlık ordusunun gücüne herkes inanıyor ve güveniyor, Sağlık Bakanlığı ve Sayın Bakanımızda bu ordunun sorunlarını çözmeli, taleplerini karşılamalı ve beklentilerini gerçekleştirmelidir. 

Sağlık çalışanlarının hizmetine ve hızına yetişmek çok zor ama onlara destek için gayret gösterilmelidir. 

Önder KAHVECİ
  Genel Başkan

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.