Avukatlık Kanunu değişiyor

Avukatlık Kanunu değişiyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avukatlık Kanunu Taslağına "gelen görüşler doğrultusunda gerekli çalışmalar yapılarak Taslağa son hali verilecektir." dedi.

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ün soru önergesini yanıtlayan Adalet BakanıAvukatlık Kanunu Taslağı hakkında bilgi verdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dünyada ve ülkede toplumsal, ekonomik ve kültürel hayatta meydana gelen gelişim ve değişimlerin hukuk hayatına ve avukatlık mesleğine yansıtabilmesi amacıyla Avukatlık Kanununda değişiklik yapılması için çalışmaları yapmak üzere bir Bilim Komisyonu kurulduğunu ifade etti.

Bakan Bekir Bozdağ, Bilim Komisyonu tarafından taslak metnin oluşturulması amacıyla alt komisyon kurulmasına karar verildiğini ve alt komisyon tarafından "Avukatlık Kanunu Taslağı"nın hazırlandığını kaydetti.

Hazırlanan taslağın tüm bakanlıklar, Yargıtay, Danıştay, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlıkları, İdari Yargı Adalet Komisyonu Başkanlıkları, Türkiye Adalet Akademisi, Türkiye Barolar Birliği, Noterler Birliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, üniversiteler, baro başkanlıklarına görüşe sunulduğunu belirtti.

Adalet Bakanı, gelen görüşler doğrultusunda gerekli çalışmaların yapılarak taslağa son halinin verileceğine dikkat çekti.

İŞTE MECLİSE VERİLEN SORU ÖNERGESİ

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.