1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ayak oyunlarıyla istikrarı bozamazlar
Ayak oyunlarıyla istikrarı bozamazlar

Ayak oyunlarıyla istikrarı bozamazlar

Erdoğan, Avrupa Parlamentosu’nun ülkemize karşı giderek sertleşen kararlarının gerisinde de aynı karın ağrısı var

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Antalya'da 841 milyon TL yatırımla hayata geçirilen 41 tesisin açılışını Kepez ilçesinde birlikte yaptı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

RAHATSIZ OLUYORLAR: 

Türkiye bölgesinde ve küresel düzeyde yaşanan tüm sorunlara rağmen demokrasi ve kalkınma hamlelerini devam ettiren bir ülkedir. Ülkemizin bu istikrarlı ve kararlı yürüyüşün hem içerde hem dışarıda birilerini rahatsız ettiğini görüyoruz. Sürekli kriz peşinde koşan, çatışma, çekişme, kavga arayışında olanlar her gün yeni ve daha sinsi oyunlarla karşımıza çıkıyorlar. Gezi olayları böyle bir hesabın ürünüydü. 17-25 Aralık'ta hareket geçirilen Paralel Yapı aynı amaca hizmet ediyordu. Bölücü terör örgütü yine bu projenin parçası.


HOYRAT SİYASET: 

Suriye'de ve Irak'ta yaşananların bir hedefinin de Türkiye'nin istikrarı ve kazanımları olduğunu kimse inkar edemez. Hatta Rusya'nın sınırlarımızı ihlalini cümle alemin kabul ettiği bir uçağının düşürülmesine bahane ederek ülkemize karşı gösterdiği sert reaksiyonun gerisinde de aynı sebepler var. Ülkemizde mutlu bir şekilde tatillerini yapan Rus turistler, ülkemizden giden tarım ve sanayi ürünleriyle hayatları kolaylaşan Rus vatandaşları da işte bu hoyrat siyasetin kurbanlarıdır. AP'de ülkemize karşı giderek sertleşen ifadelerin gerisinde de aynı karın ağrısı olduğunu biliyorum.

YERLE YEKSAN OLUR SANDILAR:

Sandılar ki Türkiye üst üste yaşadığı bu toplumsal ve siyasi sorunların altında kalır yerle yeksan olur. Çünkü 1990'larda, 2000'lerin başında hep böyle yaptılar ve hedeflerine ulaştılar. Fakat işler umdukları gibi gitmedi. Çünkü Türkiye, eski Türkiye değil. Türkiye ekonomi ve siyasi ölçekte büyüdü, genişledi. Öyle 5-10 milyar dolarlık spekülasyonlarla, arkası boş tehditlerle, diplomatik ayak oyunlarıyla istikrarı bozulacak bir Türkiye hayaliyle hareket geçenler hezimete uğradılar. Çünkü biz bir şeye inanıyoruz. Bir kapıyı kapatan Allah'ın bir başka kapıyı açacağına inanıyoruz. Bu diğer alanlar gibi, ihracatta da turizmde de böyledir. Ahlakımızı ve vicdanımızı kaybetmediğimiz sürece Allah'ın izniyle kimse sırtımızı yere getiremez.

HAZMEDEMİYORLAR:

Bugün bizden kat be kat zengin Avrupa ülkeleri 50-100 bin mülteci karşısında endişeye kapılırken, Türkiye'nin 3 milyon mülteciye ev sahipliği yapmasını gerisinde işte bu duruşa sahip olmamız var. Bizim yaşadığımız sorunların hiçbirine maruz kalmayan ülkeler, küresel ekonomik krizin pençesinde kıvranırken Türkiye'nin ekonomideki istikrarını hazmedemeyenler, işte bu kıskançlıklarından dolayıdır.

 

SABAH

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.