Aydın Kalkan: Okullar Sokaktan, parklardan  daha  Güvenli.

Aydın Kalkan: Okullar Sokaktan, parklardan daha Güvenli.

İlkokulun tüm kademelerinde, ortaokulların 8 ve liselerin 12. sınıflarında yüz yüze eğitim başladı. Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu şube Başkanı Aydın Kalkan konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Aydın Kalkan: Okullar Sokaktan, parklardan  daha  Güvenli.

                İlkokulun tüm kademelerinde, ortaokulların 8. sınıflarında ve liselerin 12. sınıflarında yüz yüze eğitim başladı. Yüz yüze eğitimin ilk haftasında önemli bir olumsuzluk gözlenmezken Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu şube Başkanı Aydın Kalkan konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Aydın Kalkan, okullarımızın açıldığı 12 Ekim’den itibaren sürekli sahadan bilgi alıyoruz, süreci takip ediyoruz, okullarımızda tüm önlemler alınmış durumda. Okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve yardımcı personelimiz pandemi sürecinde okulları eğitim öğretime hazır hale getirdiler. Veliler çocuklarını gönül rahatlığı ile okullara gönderebilirler. Okullar sokaklardan, parklardan daha güvenli. Uzaktan eğitim hiçbir zaman yüz yüze eğitimin yerini tutamaz. Çocuklarımız günlük 7-8 saat ekran karşısında ders işlemek zorunda kalıyorlar, bu durum teknolojiye ilgiyi artırdı, sanal hayat gerçek hayatın yerini almamalı,  bir an önce normal hayatımıza dönmek istiyoruz, ifadelerini kullandı.

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu şube Başkanı Aydın Kalkan açıklamasını şu şekilde sürdürdü.

Halkımız virüsün bulaşmaması için çok dikkat etmeli, okulların tamamen açılmasını istiyorlarsa maske, mesafe ve temizliğe azami ölçüde dikkat edilmeli. Yoksa okular açılamaz ve çocukları evlerden eğitim almaya devam ederler.

Kayseri’de eğitim camiası pandemi döneminde olağanüstü çabalarla her alanda önder olduğunu göstermiş durumdadır. Kimse eğitimcilerin bu zor zamanda yaptığı katkıları unutmamalı ve eğitime, eğitimciye hak ettiği saygıyı göstermelidir. Ben okullarımızı her türlü riske karşı alınabilecek tüm tedbirlerle eğitime öğretime hazırlayan idarecilerimize, öğretmenlerimize ve yardımcı personelimize teşekkür ediyorum.

“Okullar sokaklardan daha güvenli, çocukları okula.” diyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.