1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AYM, Maarif Müfettişlerini görüşecek
AYM, Maarif Müfettişlerini görüşecek

AYM, Maarif Müfettişlerini görüşecek

Anayasa Mahkemesi, MEB'de görev yapan maarif müfettişlerini görüşecek.

A+A-

Anayasa Mahkemesi, 9 Temmuz' tarihli gündemine ek bir gündem yayımladı.

Yayımlanan gündemde, maarif müfettişlerinin özlük haklarının yönetmelik ile düzenlenmesini öngören kanun hükümlerinin iptali istendi.

İşte AYM'nin gündemi..

İşte iptali istenen maddeler..

madde 17-4: Maarif Müfettişleri Başkanlıklarının görev, yetki ve sorumlulukları, Maarif Müfettişlerinin görev, yetki ve sorumluluklarına ilişkin usul ve esaslar ile diğer hususlar yönetmelikle düzenlenir.

Madde 41-6: Maarif Müfettişlerinin, her hizmet bölgesinde iki yıldan az olmamak üzere Bakanlıkça belirlenecek süreler kadar çalışmaları esastır. Hizmet bölgelerinin oluşturulması ve bu bölgelerdeki çalışma süreleri; Maarif Müfettişleri ve Maarif Müfettiş Yardımcılarının nitelikleri, mesleğe alınmaları, yetiştirilmeleri, yarışma ve yeterlik sınavları, atanmaları, çalışma ve yer değiştirmelerine ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle düzenlenir. Maarif Müfettişleri ve Maarif Müfettiş Yardımcıları, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli (I) sayılı cetvelin "A- Aylıklarını 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa Göre Alanlar" kısmının (1) numaralı bölümünün (j) sırasında öngörülen ek ödemeden aynı usul ve esaslar dahilinde yararlandırılır.

www.memurlar.net

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.