1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. MEMURLAR

  4. Bakan Soylu: Yeni Kaymakamlar Kararnamesi Hazır
Bakan Soylu: Yeni Kaymakamlar Kararnamesi Hazır

Bakan Soylu: Yeni Kaymakamlar Kararnamesi Hazır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kaymakamlar Kararnamesi hazırladıkları bilgisini vererek, "En iyi kaymakamlarımızı Hani'ye, Sur'a, Mazıdağı'na, Cizre'ye...

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kaymakamlar Kararnamesi hazırladıkları bilgisini vererek, "En iyi kaymakamlarımızı Hani'ye, Sur'a, Mazıdağı'na, Cizre'ye vereceğiz" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, "Yerel Aktörlerin Katılımıyla Yerel Yatırım Planlaması Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi" kapanış toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Soylu, Avrupa Birliği (AB) sürecine değinerek, Türkiye'nin AB'ye yönelik ortaya koyduğu adımların dünya tarafından ve AB ülkeleri tarafından takip edildiğini kaydetti. Türkiye'nin farklı dönemlerde her türlü engellemelere rağmen AB'ye aday olma düşüncesinden vazgeçmediğini ifade eden Soylu, bunun Türkiye'nin hem siyasi bir projesi hem de Türkiye'nin bir gelecek vizyonu olduğunu dile getirdi.

"AVRUPA 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDE İNSANLIK SINAVINDA BAŞARI GÖSTEREMEDİ"

Avrupa'nın, 15 Temmuz'da Türkiye'de demokrasinin karşı karşıya kaldığı hain darbe girişiminde, Türkiye'nin Suriye konusunda verdiği insanlık sınavında elde ettiği başarının gölgesine dahi gelemediğini dile getiren Soylu, "Bunu bir sitem olarak algılamayın. Bunu sadece bir tespit olarak ortaya koyuyoruz ve koymaya devam edeceğiz. Yıllarca bize demokrasi nutku çekip, bu millete "bunu biz biliriz, siz bilmezsiniz" diyenlere bu millet büyük bir erdem ve büyük bir karakter abidesini 15 Temmuz'da dikerek ortaya koymuştur. Bu bizim için de büyük bir sorumluluktur. Bu emaneti alan insanlar için de büyük bir sorumluluktur" şeklinde konuştu.

Üst düzey yöneticilerle birlikte bir Kaymakamlar Kararnamesi hazırladıkları bilgisini veren Soylu, "En iyi kaymakamımızı Hani'ye, Sur'a, Mazıdağı'na, Cizre'ye vereceğiz" dedi. Soylu, atanan kaymakamların bilgi ve tecrübeleri aracılığıyla terör örgütü PKK'nın vatandaşıyla devleti arasına, vatandaşıyla vatandaşı arasına fitne sokmaya çalışmasına engel olacaklarını kaydetti.

Eşit vatandaşlığın temel hedefleri olduğunu anlatan Soylu, "Ama demokrasiyi bir Truva atı olarak kullanıp demokrasi üzerinden bu ülkenin birliğine, kardeşliğine, kalkınmasına saldıranlara da müsaade etmeyeceğiz. Bize hiç kimse demokrasi dersi vermeye çalışmasın. Bu ülke demokrasiyi en hak eden ülkelerden bir tanesidir. Bir Başbakanını, Dışişleri Bakanını, Maliye Bakanını feda etmiş ama bundan hiçbir zaman ürkmemiş korkmamış, "muhtar bile olamazsın" diyerek siyasi yasaklı hale getirenleri bu ülke demokrasi inadını ortaya koyarak Başbakan yapmış, Cumhurbaşkanı yapmış ve bütün dünyaya oy gücünün ne olduğunu ifade etmiş bir anlayışa sahiptir. Demokrasiyi bütün iliklerine kadar hissetmiş bir anlayışı ortaya koymuştur. Terör örgütünün maşası olarak kamu kaynaklarını yerel yönetimlerde, belediyelerde, bir takım kamu kurumlarını kullanarak ortaya koymaya çalışanlara müsamahakar olmayacağımızı herkes bilmelidir. Uçan uçaklara karşı, F-16'lara, tanklara karşı demokrasi ve hukukun dışında hiçbir güvenliğimiz söz konusu değildir. Türkiye iliklerine kadar demokrasiyi hak eden bir ülke" diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.