1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÜNCEL

  4. "Bana FETÖ’cü diyorlar, bütün hayatım..."
"Bana FETÖ’cü diyorlar, bütün hayatım..."

"Bana FETÖ’cü diyorlar, bütün hayatım..."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mağdurlara sahip çıktığı için kendisine kızıldığını öne sürerek, "Bana FETÖ'cü diyorlar.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mağdurlara sahip çıktığı için kendisine kızıldığını öne sürerek, "Bana FETÖ'cü diyorlar. Benim bütün hayatım FETÖ örgütü, insan hakları ve demokrasi mücadelesi ile geçti" dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa'da Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde hemşehri dernekleri buluşmasında açıklamalarda bulundu.

"15 GÜNLÜK BEBEĞİ ANNESİNDEN AYIRIRSANIZ MAĞDUR OLUŞTURURSUNUZ"

Devleti devlet yapanın liyakat sistemi olduğuna dikkat çeken CHP Lideri, "Bozduğunuz zaman devleti devlet olmaktan çıkartırsınız. 15 Temmuz'da darbe girişimi oldu. Hepimiz karşıyız. Bütün siyasi partiler, bütün STK'lar, bütün meslek odaları ilk kez cumhuriyet tarihinde bir darbe girişimine karşı Türkiye topyekun cephe almıştır ve istememiştir Bu bizim tarihimiz için önemli bir fırsattı. Siyasete uzlaşma kültürünü getireceğiz. Hep beraber darbeye karşı direnebiliyoruz, demokrasiyi savunabiliyoruz. Şimdi geldiğimiz noktaya bakın. Bir öğretmen düşünün, bir sabah kalkıyor kanun hükmündeki kararnameyle devlet memuriyetinden atılmış. Hapse atılmış, banka hesaplarına el konulmuş, lojmandan atılmış. Neye göre, mahkeme kararı mı var, hayır. Mahkeme kararı yok. Bu öğretmenin eşi, geçinmek için iş arıyor. Ama kimse iş vermiyor. Çocuklar açlıktan mı ölecek. İktidar partisinin bir milletvekili, "ağaç kökü yesinler" diyor. Elinizi vicdanınıza koyun, suç bireyseldir. Bir kişinin kabahati olabilir. Eşinin, çocuklarının kabahati yoktur. Asıl sorgulanması gereken, sen Türkiye'yi bir darbe sürecini nasıl getirdin? O makamlara bu adamları nasıl yerleştirdin? O sınav sorularını nasıl çaldırdın? Gariban vatandaşlara hesap soruyorsun. Mağdur yok diyorlar. 15 günlük bebek, anne sütü emecek. 15 günlük bebeği annesinden ayırırsanız mağdur oluşturursunuz. O çocuğun anne sütü emmesi lazım. Biz kimse yargılanmasın demiyoruz. Varsa mahkemeye çıkartırsınız. Ama mahkemeye çıkmadan kişiyi suçlu ilan edersiniz demokrasiyi bitirmiş olursunuz. Ben hakim değilim ki suçlu ilan edeyim. Birisini itham edebilirsiniz. O sanıktır. Potansiyel suçludur. Ama yarın beraat da edebilir. Geldiğimiz noktada STK'lara büyük görevler düşüyor" açıklamasında bulundu.

"BENİM BÜTÜN HAYATIM FETÖ ÖRGÜTÜ İLE MÜCADELEYLE GEÇTİ"

"Ben mağdurlara sahip çıkıyorum diye bana kızıyorlar" diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Bana FETÖ'cü diyorlar. Benim bütün hayatım FETÖ örgütü ile mücadeleyle geçti ama benim hayatım insan hakları, demokrasi mücadelesi ile geçti. Yenikapı'da da 12 madde halinde saydım. Siyasete, kışlaya, camiye siyaseti sokmayın dedim. Bunlar üzerinde siyaset yapılmaz. Kimse anne babasını seçme özelliğine sahip değil. Hepimiz anne ve babamızla gurur duyuyoruz. İnanç üzerinden siyaset yapılmaz. Biz inancımızı anne, babamız ve çevremizden alırız."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.