Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Bartın Üniversitesi Rektörlüğünden:

Bartın Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili hükümlerine göre aşağıda belirtilen anabilim dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır.

Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; başvuru formu ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi.

Nüfus Cüzdan Fotokopisi, Askerlik Durum 6 (altı) adet Fotoğraf, Adli Sicil Kaydı, özgeçmiş ve Yayın Listesi (YÖK Formatında) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile teslim edeceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; başvuru formunda sınava girecekleri yabancı dillerini belirterek ekinde noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, Yüksek Lisans, Doktora Mezuniyet Belgesi, Nüfus Cüzdan Fotokopisi, Askerlik Durum Belgesi, 6 (altı) adet Fotoğraf, Adli Sicil Kaydı, Özgeçmiş ve Yayın Listesi (YÖK Formatında) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek ilgili Fakülteye şahsen veya posta yolu ile başvuracaklardır.

Genel Açıklamalar:

* Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci Maddesinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

* Adaylar ilana başvurularını ilanın yayınlandığı günden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde belirtilen birimlere yapacak ve evraklarını teslim edeceklerdir.

* Postadaki gecikmeler kabul edilmeyeceği gibi istenilen belgelerin bir tanesi eksik olması halinde de müracaatlar kabul edilmeyecektir.

* Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

* Başvuracak adayların öğrenim belgelerinin ve askerlik durum belgesinin aslı veya onaylı bir nüshasının teslim etmeleri gerekmektir.

* Adayların bütün yayın dosyalarında yüksek lisans tezi, doktora tezi, özgeçmiş ve yayın listesi ile eğitim durumlarına ilişkin belgeler bulunacaktır.

Ayrıca, bilimsel yayınlarını ve özgeçmişlerini içeren bir CD. veya DVD’yi başvuracakları birime teslim edecekleri dosya sayısı kadar sunmaları gerekmektedir.

* Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Üniversitemizde görevli personelin yapacağı başvurularda hizmet belgesi, adli sicil belgesi ve askerlik durum belgesi istenilmemektedir.

* Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adaylar için yapılacak dil sınavının yeri, tarihi ve saati bilahere Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır.

İlanen duyurulur.

 

BİRİM/BÖLÜM

ANABİLİM DALI

UNVAN

DERECE

ADET

İLANDA ARANAN ŞARTLAR

EDEBİYAT FAKÜLTESİ

 

 

 

 

Türk Dili ve Edebiyatı

Yeni Türk Edebiyatı

Yrd. Doç.

3

1

İlgili alanda doktora yapmış olmak.

EĞİTİM FAKÜLTESİ

 

 

 

 

İlköğretim

Sınıf Öğretmenliği

Doçent

2

1

Sınıf Öğretmenliği Eğitimialanında doçentliğini almışolmak.

İlköğretim

Sosyal Bilgiler Eğitimi

Doçent

1

1

Sosyal Bilgiler Eğitimi alanında doçentliğini almış olmak.

Eğitim Bilimleri

Eğitim Yönetimi, Teftişi,Planlaması veEkonomisi

Doçent

3

1

Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi alanında doçentliğini almış olmak.

Yabancı Diller Eğitimi

İngiliz Dili Eğitimi

Yrd.Doç

5

1

İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora yapmış olmak.

Güzel Sanatlar Eğitimi

Müzik Eğitimi

Yrd.Doç

4

2

Müzik Eğitimi alanında doktora yapmış olmak.

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

 

Yönetim Bilişim Sistemleri

Yönetim Bilişim Sistemleri

Yrd. Doç.

2

1

Doktorasını Yönetim BilişimSistemleri, Endüstri Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği alanlarından herhangi birinde yapmış olmak.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.