Başbakan Davutoğlu Kayseri'de

Başbakan Davutoğlu Kayseri'de

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kayseri'de Raylı Sistem Talas Hattı ve Yeni Hal Kompleksi'nin açılış törenine katıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Raylı Sistem Talas Hattı ve Yeni Hal Kompleksi'nin açılış töreninde konuştu. Davutoğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmasında Kayseri'ye hızlı tren müjdesi verdi. Davutoğlu, "Kayseri'nin hasretle hızlı treni beklediğini biliyoruz. Ve kazmayı vuracağız"dedi.

KAZMAYI VURACAĞIZ

"Kayseri'yi bir lojistik şehri yapmaya kararlıyız. Bu ülkenin yükselişini kimse engelleyemeyecek. Raylı sistemi bugün sisteme sokuyoruz. Kayserililere hayırlı olsun. Hal kompleksinde Kayseriler hayırla kazançlarını sağlayacaklar. Hayırlı olsun Kayseri ekonomisine. Kayseri'nin hasretle hızlı treni beklediğini biliyoruz. Ve kazmayı vuracağız. Bunu takip edeceğim.

KAYSERİ BİR TİCARET ŞEHRİ

Hızlı tren hattının proje aşamaları bitecek ve Antalya, Konya, Bilecik şehirlerinin üzerinden bağlantılar sağlanacak. Önümüzdeki dönemde devreye sokacağız. Kayseri bir ticaret şehri. Yeşil hisar banliyo hattının yapımını başlatıyoruz. En uzun banliyo hatlarından biri olacak. Hizmetimize kimse engel olamayacak. Kayseri'ye desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Yine Kayseri'den destek bekliyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah'a emanet olun."

KAYSERİLİ AZLA YETİNMEZ

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmalarının satır başları;

"Cumhurbaşkanlığı devir teslim töreninde kalbi muhabbetle bayrağı teslim eden Abdullah Gül'e Kayseri'den selam olsun. Sizde Abdullah Gül'ün  selamını kabul edin. Kayserililer kabul ederse bende Kayseriliyim. Kayserili olarak hizmet edeceğim. Siyasetin zirvesi Kayseri'ye selam olsun. Kayseri'de AK Parti neden bu kadar güzel işlere imza atıyor biliyor musunuz? Çünkü Kayserilinin karakteri ile AK Partinin vizyonu uyuyor. Kayserili azla yetinmez.

KAYSERİLİ NASIL ÖZ GÜVENLİDİR, AK PARTİ'DE BÖYLEDİR

Kayseri'den çıkmış bir çok iş adamı dünyaya meydan okuyor. Kayserili hayır severdir. Kayserili iş adamlarımızı tebrik ediyorum. Erciyes Üniversitesinde gördüklerim her şeyi ortaya koyuyor. İş adamlarımızın hayırsever vatandaşlarımızın gayretiyle yapıldı. Kayserili ekmeğini taştan çıkarır. Kayserili nasıl öz güvenlidir AK Parti'de böyledir. Bizden önce yurt dışına çıkıldığında el pençe durun başbakanlar vardı. Bizimle birlikte öz güveni ortaya çıkardık.

PABUÇ BIRAKMAYIZ

Gezi olaylarıyla, 17 Aralık komplosuyla son olarak Kobani bahanesiyle şehirlerimizi talan etmek isteyenler öz güvenimizi hedef aldılar. Ancak biz bunlara papuç bırakmayız. Attığımız her siyasi tohumu ulu çınar haline getirme iddiamız var. Bunun için vizyonumuz var. Enerji bakanımız sizlerin arasından çıkan çok önemli bir dava adamıdır. Kim ne derse desin bu yoldan ayrılmayacağız.Onlar ise darbe vurmaya çalışıyorlar.

BİZ BU YOLDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Uluslararası basın bütün güçleriyle bize yüklendiler. Türkiye gibi bir ülke ayağındaki prangalardan kurtulmasın istediler. Yardım severliğimizi engellemek istediler. Hayır işlemek ahlaki siyasi bir borçtur. Biz bu yoldan vazgeçmeyeceğiz."

 

internethaber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.