1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Yıldırım Erzincan'da konuşuyor
Başbakan Yıldırım Erzincan'da konuşuyor

Başbakan Yıldırım Erzincan'da konuşuyor

Başbakan Binali Yıldırım, memleketi Erzincan'da düzenlenen toplu açılış töreninde hemşehrilerine sesleniyor.

A+A-


Gözün aydın Erzincan, gönlün aydın ekmeğini yiyen suyunu içen bir evladın Türkiye'nin sorumluluğunu aldı.Her şey için size teşekkür ediyorum. Can Erzincan'ın önünde Tüm Türkiye'ye söz veriyorum. Sizlere layık olmak dışında hiçbir davam yoktur. Al bayrağımızı en yükseklere çıkarmaya , terörü yok etmeye Allah'ın izniyle, sizlerin desteği ile azmettik, yemin ettik. Erzincan candır, birliğin beraberliğin, kardeşliğin şehridir.Yeni görevimle birlikte, doğduğum bu topraklara, iklimi sert insanları mert insanların yaşadığı bu topraklara geldik. Yeni dönemde, üstlendiğim bu görevle ülkemize daha çok hizmetler yapacağız.

SOYADIMIZ GİBİ İŞ YAPARIZ BİZ

Görevi alır almaz Diyarbakır'a gittik, PKK'nın haince katlettiği vatandaşlarımızın ailelerini ziyaret ettik.Sonra İstanbul'a döndük. Fetihin 563. yılını coşkulu bir şekilde kutladık. İşte kongreyle onun arkasındaki bir haftadan bahsediyorum. Bu ülkede haftalarca bakanlar kurulu toplanamıyordu. İşte 65. hükümet en kısa sürede kurulup güven oyu alan bir hükümet. Soyadımız gibi iş yaparız biz.

188 ESERİN AÇILIŞINI YAPTIK

Biz gittiğimiz yere eli boş gitmeyiz, hele hele atayurduna eli boş gelinir mi? Bugün 188 eserin açılışını yapıyoruz . Bugün farklı bir mutluluk yaşıyorum. Çünkü canlarımın arasındayım. Bir kez daha bu eserlerin yapılmasında emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Durmak yok, yola devam. İşimiz hizmet, gücümüz millet.

AÇILIŞI YAPILAN ESERLER

Eğitim alanında 13 tane yeni eseri Erzincan'a kazandırdık. Erzincan'daki kız imam hatip lisesinin açılışını yaptık. Refahiye devlet hastanesinisinin açılışını yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.Mimar Sinan mahalallesinde 224 dairesinde polis lojmanı yaptık. Polislerimiz, askerlerimiz, korucularımız bu ay yıldızlı bayrağın bekçisidir. Birliğimizin, kardeşliğimizin teminatıdır. 

TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRMEYİZ

2001 yılında neler olduğunu hatırlayın. Bir günde krizlerle Türkiye'nin ne hale geldiğini hatırlayın. yazarkasaların havada uçuştuğu dsönemleri hatırlayın. Paramızın pul olduğu günleri hatırlayın. Ne hale gelmiştik. Bugün artık parası ile ekonomisi ile itibarı yüksek bir Türkiye var karşınızda. Bu Türkiye sizin eserinizdir. IMF'nin önünde el pençe divan dutan bir Türkiye'den bugün IMF'ye borç veren bir Türkiye var.Küresel krizlerde durmak yok hizmete, yatırıma devam diyerek ülkemizi krizlerden koruyarak istikrarın decam edişi için 14 yıldır çalışan bir AK Parti iktidarı var.14 boyunca çalıştık, ekonomisini geliştirdik, yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Ekmeğimizi böleriz Türkiye'yi böldürmeyiz.

ERZURUM İLE BAYBURT'U KOMŞU YAPACAĞIZ

Hava yollarını halk yolları yaptık. İnterneti Afrika seviyesinden alıp bu hallere getirdik. Size de bu yakışır. Kop dağını delip Erzurum ile Bayburt'u birbirine komşu yapacağız. 16 km'lik tünel ve sayısız köprülerle Kuzeyden Güneye koridor oluşturup Erzincan'ı Elazığ'a bağlıyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.