"Batının çifte standartlı çirkef uygarlığı"

"Batının çifte standartlı çirkef uygarlığı"

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen’in Kızılcahamam’da yaptığı 7. Üniversite Teşkilatları Toplantısı’nda TRT Haber ve Kanal 5’e önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni Anayasa'nın Türkiye için vazgeçilmez olduğunu vurgulayan Gündoğdu, mevcut anayasada yer alan tanımsız laiklikle mütedeyyin vatandaşların dövüldüğünü vurguladı. Gündoğdu, Türkiye’nin demokrasi yolculuğunda 60 darbesinden, 2010 Referandumuna kadar geçen süre içerisinde yürütme yetkisinin Meclis yerine belirli kurumlara verildiğini belirterek, “Bu anlayış da anayasadaki tanımsız laiklikten güç alarak, dövmek istediği her kesimi dövmüştür. Şimdi derhal sivil, özgürlükçü, demokratik yeni anayasa yazılmalıdır. Yeni Türkiye'ye Yeni Anayasa istiyoruz” dedi.

 

“JİTEM KADAR KİRLİ EYLEMLER”

Kobani bahanesiyle yapılan 6-7-8 Ekim olaylarını değerlendiren Gündoğdu, “JİTEM ne kadar kirli işler yapmışsa, bu olayları yapanlarda o kadar kirli bir eylem gerçekleştirmiştir. Türkler bize zulmediyor, Kürtlerin hakkını ancak biz savunuruz diyenler Beyaz Kürt’ü oluşturarak kendinden olmayan Kürtlere zulmetti” diye konuştu.

 

ÇÖZÜM SÜRECİ

Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulan Gündoğdu, süreç içerisinde Akil İnsanlar Heyeti’nin önemli görevler üstlendiğini vurgulayarak, “Gittiğimizde vatandaş İstiklal Marşımıza dokunulmasın, üniter demokratikleşmeden taviz verilmesin, devletin bütünlüğü milletin emrinde olan devlet olarak devam etsin ve eşit yurttaşlık olsun. Aleviliğini saklamak durumunda kalan Alevi’den, Kürt olduğu için dışlanan Kürt’e kadar tamamının isteği; devlet vatandaşını ırkına, rengine, cinsiyetine, inancına göre kategorize etmesin, şiddete dönüşmeyen her düşünceye aynı yakınlıkta olsun diyordu. Bu doğrultuda onlarca adım atıldı. Ama bütün bunların karşısında Dolmabahçe’de Başbakan Davutoğlu’nu dinlediğimizde, silah bırakmaya söz vermişken hala silah bırakmayan terör örgütünün orada ikinci bir paralel devletmiş gibi hayatını devam ettiriyor olması doğunun da batının da en önemli sorunudur. Ankara’da da paralel devlet istemiyoruz, Diyarbakır’da da” ifadelerini kullandı.

 

ŞİMDİ BİRLİK VAKTİ

“Batının çifte standartlı çirkef uygarlığı, oluşturdukları terör örgütleri üzerinden değerlerimize zarar veremez, vermemelidir, verdirmemeliyiz” diyen Gündoğdu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Burada yapmamız gereken bir şey var; artık İslam ülkeleri Batıya kızmak yerine, İslam birliğini ve ittihadı İslam’ı konuşmalı. Tırnak içerisinde söylüyorum; ‘Birleşmiş Milletler’den medet ummak ölü gözünden yaş beklemektir.’ Hak ve özgürlüklere en çok önemi İslam vermiştir. Bazı ülkelerin vatandaşları oldukça olumlu fakat başlarında diktatörler var, kendi diktatörlerine bizzat kendileri hesap sormaları lazım. İslam’ın böyle anılmasına müsaade etmememiz lazım ve insanlık için, ümmet için bir araya gelmemiz lazım. Bunun öncülüğünü de Türkiye ve Türkiye’deki sahici sivil toplum örgütleri yapmalıdır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.