1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bunlarda ahlak, haysiyet diye bir şey yok.
Bunlarda ahlak, haysiyet diye bir şey yok.

Bunlarda ahlak, haysiyet diye bir şey yok.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar TBMM’de Cumhurbaşkanına ve milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kırşehir'de Ahi Evran Külliyesi'ndeki 29. Ahilik Haftası kutlamalarına katıldı. Erdoğan'ın buradaki konuşmasından satırbaşları şöyle:

HAYSİYET CELLADI: Bunlar TBMM'de Cumhurbaşkanına ve milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye, haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, kan emicidir kan. Parlamento'nun şanına uymayacak şekilde Cumhurbaşkanına ve iktidar partisi vekillerine küfredecek kadar alçalanlara, artık diyecek şey bulamıyorum. İnanıyorum ki bunlara en büyük bedeli, en kısa zamanda milletim ödetecektir. Bunların bölücü terör örgütüyle ne farkı var? Parlamentoda siyasi terör estiriyorlar.

"Bunlar mecliste Cumhurbaşkanı'na küfredecek kadar alçaldılar!"

SİLAH TAŞIYANLAR: Dokunulmazlık oylamasında birinci turda kaçamak yaptılar. Sonra baktılar iş iyi gitmiyor, bir kısmı geldi, katıldı. Bu milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması değil, fezlekelerin dokunulmazlığının kaldırılmasıdır. Ne kadar fezleke varsa orada bunlar yargıya tekrar gönderilecek. Yargı bunları yargılayacak ve ondan sonra nihai kararı verip uygulamaya geçecektir. Niye korkuyorsunuz? Suçu olan gocunur. Toplamda 168 milletvekili var. Hepsinin fezlekesi suç teşkil ediyor diye bir şey yok.

 

MİLLET HESAP SORAR: Parlamento yargı mahalli değil. Onun içinde milletvekillerimiz 4 siyasi parti için de bu kararı aldı. "Bunları yargı yargılar, dolayısıyla Parlamento bunları yargıya göndersin" dediler. Zaten er veya geç bunlar yine yargılanacaktı. Kalkıp da yıllar yılı beklemeye gerek yok. Çünkü millet, "Bunlara durup dururken maaş ödemeye biz tahammül edemiyoruz" diyor. Biz eğer bu adımları atmazsak millet bunun hesabını sorar.

BEDELİNİ ÖDÜYORLAR: 780 bin kilometrekare vatan toprağının bir karışına dahi göz diken önce bunun bedelini ödemeyi göze almalı. Ödüyorlar ve ödeyecekler. Yarın (bugün) Diyarbakır'da modern bir terminal binasının açılışını Sayın Başbakan ile bakanlarımızla yapacağız. Hiçbir zaman ayrım yapmadık. Yatırımlara devam edeceğiz. Boşaltılan ilçeleri de tüm altyapısıyla yeniden inşa edeceğiz. Onları asla sıkıntıya düşürmeyeceğiz. Biz sıkıntıların devleti değiliz.

ZAVALLILAR: Batı'dan gelen bazı zavallılar, buralarda tahrik unsuru olarak dolaşıyor. Biz onurlu, haysiyetli bir milletiz. Mağduru, mazlumu yalnızı koymadık tarih boyunca, bugün de yarın da yalnız koymayız. İşte Suriye'den, Irak'tan 3 milyon insana ev sahipliği yapan biz. Avrupa niye kimse gelmesin diye tel örgüler örüyor? Çünkü bunlarda şefkat, merhamet yok. Aramızdaki fark bu.

PROJENİN PARÇASI: Terör örgütünün eylemleri, bölgemizdeki gelişmeler, bunların hepsi birbiriyle ilişkili, hepsi birbirinin devamı. Ülkemizi içeride sıkıntıya sokmak, dışarıdan her alandan kuşatma çabası bir projedir. Bizler, kaderin üstünde bir kader olduğuna inanırız Hamdolsun, bizi tökezletmek için uzatılan çelmeler 3 yıldır hep boşa çıktı.

SABAH

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.