Büro Memur-Sen: "Demokrasi Şölenimiz Başlıyor"

Büro Memur-Sen: "Demokrasi Şölenimiz Başlıyor"

Büro Memur-Sen kurulduğu günden itibaren uyguladığı ilkeli ve mücadeleci sendikacılık anlayışıyla bugün 77 bin 564 üye sayısına ulaşarak Ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olmuştur.

Büro Memur-sen; ikinci şahlanış döneminde büro, bankacılık ve sigortacılık hizmet kolunda bütün kamuoyu nezdinde tanınan ve güvenilen bir tüzel kişiliğe sahip olmuştur.

Büyük ve güçlü bir sivil toplum kuruluşu olan Sendikamızda; 05-20 Ekim 2020 tarihleri arasında Büro Memur-Sen şube delege seçimleri ile 7. Olağan Genel Kurul çalışmalarımızı, Demokrasi Şölenimizi başlatıyoruz.

Büro Memur-Sen ailesi gün geçtikçe büyümekte ve güçlenmektedir. Bu büyüme yolunda koyduğumuz hedeflerle sendikamızın üye sayısını yüz binlere taşıma iradesini her zaman diri tutuyoruz.

Sendikacılık düsturumuzda; uzlaşmacı, yapıcı ve gücünü üyelerinden alan hizmet sendikacılığı anlayışı önemli yer tutmaktadır. Yapılacak olan seçimler ile sendikamız daha da güçlenecektir.

Bizim temel farkımız, “Hak” anlayışımızdır.

Kazanımlarımızla, taleplerimizle bir taraftan kendi hizmet kolumuzdaki kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerini korurken, diğer taraftan sosyal adalet, gelir dağılımındaki adaletsizlik, insan hakları, demokratikleşme ve özgürlüklerle ilgili konularda çözülmeyi bekleyen birçok sorun olduğunu ve bunları çözmeye yönelik sorumluluğumuzun olduğunu biliyoruz.

Yapılacak olan şube delege seçimlerinin nezaket sınırları içerisinde kardeşlik hukuku gözetilerek, yaşanan seviyeli rekabetin teşkilatımıza güç katacağından hiç şüphemiz yoktur.

Tüm Teşkilatımızın Demokrasi Şöleni Hayırlı Olsun...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.