Büro Memur-Sen Toplu Sözleşmeye Hazırlanıyor

Büro Memur-Sen Toplu Sözleşmeye Hazırlanıyor

Büro Memur-Sen, Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışanlarının sorunlarını ve çözüm önerilerini düzenlediği çalıştayda masaya yatırdı.

Büro Memur-Sen, Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışanlarının sorunlarını ve çözüm önerilerini düzenlediği çalıştayda masaya yatırdı. Çalıştayda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Genel Yetkili Sendika olarak Toplu Sözleşme Masasına donanımlı bir şekilde oturmak için hazırlıklarımız devam ediyor.” dedi.

Büro Memur-Sen’de toplu sözleşme hazırlıkları devam ediyor. Kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin tespiti için düzenlenen çalıştaylardan dördüncüsü olan Gençlik ve Spor Bakanlığı çalıştayı yapıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle online ortamda gerçekleştirilen çalıştaya, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Halil Küçükdevlet, ilgili şube başkanları, sendika genel merkez mevzuat ve toplu sözleşme uzmanları katıldı.

Çalıştayda Gençlik ve Spor Bakanlığı ve bakanlığa bağlı kurumlarda çalışan personelin sorunları masaya yatırıldı. Bakanlıktaki kamu görevlilerinin talep ve beklentilerinin değerlendirildiği çalıştayda konuşan Genel Başkan Yusuf Yazgan yapılan çalışmalarla, görüşmelerle ve toplantılarla kamu görevlilerinin haklarını en iyi konuma getirmek için mücadele ettiklerini söyledi.

Genel Yetkili sendika olarak bu çalıştayların Toplu Sözleşme için hazırlık olduğuna değinen Genel Başkan Yazgan, “Genel Yetkili Sendika olarak Toplu Sözleşme Masasına donanımlı bir şekilde oturmak için hazırlıklarımız devam ediyor. Düzenlediğimiz bu çalıştaylar toplu sözleşme hazırlıklarımızın ön ayağı olacak. Hizmet Kolumuzdaki tüm kurumların sorunlarını ve taleplerini tek tek tespit edip çözümü için gerekli gayreti göstereceğiz.” dedi.

Çalıştayda görüşülen konular sendika mevzuat ve toplu sözleşme uzmanları tarafından rapor haline getirilerek hem toplu sözleşme masasına taşınarak hem de ilgili makamlara iletilerek sorunların çözülmesi ve taleplerin karşılanması sağlanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.