Büro Memur-Sen’in Bir Talebi Daha Karşılık Buldu

Büro Memur-Sen’in Bir Talebi Daha Karşılık Buldu

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’ın önceki gün Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz ile yaptığı görüşmede gündeme getirdiği başta İstanbul’daki adliye çalışanlarının akbil ücretinin karşılanması talebi karşılık buldu.

Büro Memur-Sen kamu görevlilerinin sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ediyor.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, önceki gün Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Koyuncu ve Ankara 12 Nolu Şube Başkanı Zekeriya Köftercioğlu ile birlikte Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz’ı ziyaret ederek adliyelerdeki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini iletmişti. Genel Başkan Yusuf Yazgan’ın talepleri arasında İstanbul başta olmak üzere ulaşım zorluklarının hat safhada olduğu illerde ulaşım ücretinin tam akbil ücreti olarak ödenmesi de yer almıştı.

Genel Başkan Yazgan’ın ilettiği bu talep anında karşılık buldu. İstanbul’daki adliyelerde kamu görevlilerine verilen akbil  tam abonman haline getirildi.

Daima kamu görevlilerinin yanında yer aldıklarını ve her zaman hakları için mücadele edeceklerini belirten Yusuf Yazgan, “Büro Memur-Sen emek ve ekmek mücadelesi vermektedir. Büro Memur-Sen kamu görevlilerinin haklarını her platformda gündeme getiren, sorunların takipçisi olan sendikadır. Girişimlerimiz ile kamu görevlilerimizin bir sorununu daha çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İstanbul’da akbilin abonman haline getirilmesini sağlayan Adalet Bakanlığı yetkililerine teşekkür ediyorum. Diğer illerimiz de de kamu görevlilerimizin ulaşım sorununu çözüme kavuşturmak için mücadelemize devam edeceğiz.” dedi.

931086.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.