1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. Can Cankesen Yeniden Genel Başkan!
Can Cankesen Yeniden Genel Başkan!

Can Cankesen Yeniden Genel Başkan!

Ulaştırma Memur-Sen 3. Olağanüstü Genel Kurulu’nda, Can Cankesen tekrardan genel başkanlığa seçildi.

A+A-

Ulaştırma Memur-Sen 3. Olağanüstü Genel Kurulu’nda, Can Cankesen tekrardan genel başkanlığa seçildi.

 

3 Olağanüstü Genel Kurulun Divan Başkanlığına Bem Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan, Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, Birlik Haber-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Burgaç ve Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz seçildi.

 

 

Ulaştırma Memur-Sen 3. Olağanüstü Genel Kurulu Memur-Sen Genel Merkezi Mehmet Akif İnan Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Can Cankesen ve Musa Ayar’ın listeleri ile gidilen seçimde mevcut Genel Başkan Can Cankesen güvenoyu tazeleyerek tekrardan genel başkanlığa seçildi.

 

 

Olağanüstü Genel Kurul, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel merkez yöneticileri, TCDD, DHMİ genel müdürlüğüne ait burokratlar, Ulaştırma Memur-Sen delege ve üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetleyerek, şehitlerimize Allahtan Rahmet yakınlarına ve milletimize başsağlığı diledi. Ülkenin birlik ve beraberliğine savaş açanlara asla fırsat vermeyeceklerini belirten Yalçın, “Ülkemiz kardeşlik iklimini yaşarken, bu kardeşlikten huzursuzluk duyanlar yeniden silaha sarıldı. Ülkemizin yeniden kaosa çekilmesine asla izin vermeyecek, kardeşlikten vazgeçmeyecek, o hainlerinin oyununu bozacağız” diye konuştu.

 

OLAĞANÜSTÜ KONGRELER MARKA DEĞERİNİ ZEDELER

 

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, kongrede birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Olağan kongreyi takdir, olağanüstü kongreyi tahkir ederiz. Eğer olağanüstü kongre kaçınılmazsa mecbur tercihe dönüşür. Olağanüstü kongreler marka değerini zedeler. Bugün iki rakip değil, iki refik tercihinize başvuracak. Kaybeden kazanan tabi olacak, kim seçilirse seçilsin, bu salondan kol kola çıkmalıdırlar. Memur-Sen’in büyük yürüyüşü bu tavırla daha güçlü olacaktır, bize de bu tavır yakışır” dedi.

 

SON 12 YILIN EN İYİ TOPLU SÖZLEŞMESİ

 

3. Dönem Toplu Sözleşmeyi tarihi olarak nitelendiren Yalçın, son 12 yılın en iyi Toplu Sözleşmesine imza attıklarını vurgulayarak, “Bugüne kadar katsayı sorununu çözme, kılık kıyafet özgürlüğünü sağlama, kamusal alan yalanına son verme, 28 Şubat mağduriyetlerini ortan kaldırma, Cuma namazına mesai engelini ortadan kaldırma ve ülkenin normalleşmesinde öncü rol üstlendik. Bugüne kadar elde ettiğimiz hem cüzdana hem de vicdana yönelik kazanımlarımıza bu Toplu Sözleşme’de yenilerini ekledik. Toplu Sözleşme sürecine giderken çalışanların ve kamu görevlilerinin başını yere eğdirecek hiçbir maddeye imza atmayız dedik ve sözümüzde durduk. 9 yıl masaya oturup, kamu görevlilerine hiçbir kazanım elde edemeyenlerin bütün provokasyonlarına rağmen toplamda 213 kazanımla masadan kalktık. Onlar masaya yapışıp kalırken, biz 20 milyonun mutluluk vesilesi olduk” şeklinde konuştu.

 

Mehmet Akif İnan’ın, 1’lerle başlayan yolculuğunun bugün 850 binlere ulaştığını dile getiren Yalçın, sözlerini “Bu sevinç bütün mazlumların mağdurların umudu oldu. Şimdi bu yürüyüşümüz 1 milyona gidiyor. Bu gücümüzde emeği olan herkese yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde sonlandırdı.

 

 

 

Genel Başkan Can Cankesen ise yaptığı konuşmada “ Ulaştırma Memur-Sen delegesi, demokratik tavrını göstererek bizi tekrar göreve getirdi. Geçmişi unutup, geleceğe yönelik projelerimizle çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Genel kurul sürecinde kaybettiğimiz zamanı da, çok çalışarak telafi etmek zorundayız. Ulaştırma hizmet kolu çalışanlarının büyük bir ümit ve beklentiyle kurumlarda yapacağımız kazanımları beklemektedirler bize düşen ise bu ümitleri boşa çıkarmadan çalışmaktır” şeklinde konuştu. 

 

Ulaştırma hizmet kolundaki çalışanların haklarını şimdiye kadar olduğu gibi, şimdiden sonra da savunmaya devam edeceklerini kaydeden Cankesen, ulaştırma hizmet kolunda çalışanların Ulaştırma Memur-Senin farkını hissedeceklerini ifade etti. Genel başkanlık seçiminde oy veren, vermeyen herkesin yönetimi olduklarına da dikkat çeken Cankesen, “Gün birlik günüdür, çok çalışma günüdür. Enerjimizi birbirimizle uğraşmak yerine hizmet kolumuz çalışanlarının haklarını savunmada harcama günüdür” dedi.

 

3. Olağanüstü Genel Kurul sonucu Ulaştırma Memur-Sen yönetimi şu isimlerden oluştu:

 

Genel Başkan Can Cankesen Genel Başkan Yardımcıları İbrahim Uslu, Mehmet Çam, Murat Olgun, Tümer Gümüş, Kenan Çalışkan ve Ümit Aydın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.