1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. MEMURLAR

  4. Çevrenin Doktorlarına Kamuda yer verilmiyor! #KamuyaÇevreMühendisiLazım
Çevrenin Doktorlarına Kamuda yer verilmiyor! #KamuyaÇevreMühendisiLazım

Çevrenin Doktorlarına Kamuda yer verilmiyor! #KamuyaÇevreMühendisiLazım

Çevrenin doktorları olan Çevre Mühendisleri, hızla gelişen Türkiye sanayisinde kamuda istihdam edilmiyor ve çevre sağlığı her geçen gün daha denetimsiz hale geliyor.

A+A-

Çevrenin Doktorlarına Kamuda yer verilmiyor!

Çevrenin doktorları olan Çevre Mühendisleri, hızla gelişen Türkiye sanayisinde kamuda istihdam edilmiyor ve çevre sağlığı her geçen gün daha denetimsiz hale geliyor. 2017/1 Merkezi Alımında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 1 tane dahi Çevre Mühendisi alımı yapmadığı gibi aynı bakanlık 1300 tane sözleşmeli olarak Tapu ve Kadastrocu almıştır. Çevre mühendisi için kadro talebinde bulunan birimlerin Maliye tarafından onaydan geçmediği biz Çevre mühendislerine söylenen hazır bir cevap haline gelmiştir ancak Faruk Çelik daha haftalar önce 2500 tane Mühendis alımı ilanı çıkmıştır. Maliyenin neden Çevre Mühendisi alımını desteklemediği bilinmez bir hal almıştır. Bu dengesizliğin sebebi çevreye gönül vermiş ve gelecek nesillere sağlıklı bir Türkiye bırakma bilincinde olan herkes tarafından merak edilmektedir..

Herkes denetimsizlikten yakınıyor ama kadro verilmiyor!

Sürekli gelişim halinde olan ülkemizde Çevre ve Şehircilik bakanlığı başta olmak üzere bir çok kurum denetimsizlikten ve işlere yetişememekten yakınırken, ne merkezi alımlarda ne de sözleşmeli alımlarda Çevre Mühendislerinin kamuda yer alması ve bu büyük açığın kapatılması adına herhangi bir işlem yapılmıyor ve de kadro verilmiyor.

Sesimiz Olun !

Çevrenin doktorları Çevre Mühendisleri konu ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin açıklama yapmasını talep ediyor.

#KamuyaÇevreMühendisiLazım

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum