1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP bölücü örgüte imrendi
CHP bölücü örgüte imrendi

CHP bölücü örgüte imrendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kandan beslenen, Menderes ve arkadaşlarının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir."

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık sisteminin kan dökmeden gerçekleştirilemeyeceğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir. Millet ne derse o olacak. Halk ne derse o alacak" dedi. Erdoğan, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu ile Türkiye Gençlik Vakfı'nın "Biz Kardeşiz Biz Geleceğiz" temasıyla dün düzenlediği 9. Öğrenci Buluşması'nda konuştu. Ataköy Sinan Erdem Spor Kompleksi'ndeki programda özetle şöyle dedi:

BÖLÜCÜ ÖRGÜTE İMRENDİLER:
Şimdi çıkmış bir tanesi, dünyanın değişik yerlerinde "Başkanlık sisteminin gelmesi için kan gerekir, kan" diyor. Üç unsur var. Mezhepçilik, ırkçılık, terör. Bu zatın söylediklerinde, bu üç unsurun tamamı var. Bunlar kandan besleniyorlar. Aynen bölücü terör örgütünün uzantıları gibi. Bunlarda da o hava esmeye başladı. Herhalde oraya imrendiler. Baktılar ki bu iş, sandıkla gelmiyor. Girdiği her seçimde malum, aldığı netice ortada. Şimdi 'Acaba kanla netice alır mıyız?' diye buna bakıyor. Alamayacaksın. Bu milletin üstüne çıkamazsın. Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir. Millet ne derse o olacak. Halk ne derse o alacak, halk ne derse o olacak.

ALÇAKÇA İFADELER... 
Van'da il başkanları toplantısında konuşan zat, şahsıma karşı alçakça bir ifade kullandı. Bizim kandan beslendiğimizi söylüyor. Haddini bil haddini. Ben halkımdan besleniyorum halkımdan. Kandan beslenen birileri varsa 1960'da rahmetli Menderes'in ve iki arkadaşının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir, sizsiniz. Medya güçlerini, gazetelerdeki, ekranlardaki tetikçilerini kullanarak, bizi karalamaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Hiç kusura bakmasınlar, onların itibar suikastları bizi yıldırmaz. Onların iftiraları, hakaretleri, bizi hakkı ve hakikati haykırmaktan alıkoyamaz. Biz, mazlumlara sahip çıkmaya, diklenmeden dik durmaya; doğrunun, barışın tarafında durmaya devam edeceğiz. Çünkü biz, kuvvetimizi medyadan, sermayeden değil, seccadelerini gözyaşlarıyla ıslatan mazlumların dualarından alıyoruz. Ben sizlerden, sosyal, ekonomik, kültürel, siyasal her alanda algınızın açık olmasını, kendinizi geliştirmenizi, gündemi takip etmenizi istiyorum. Aklınızı ve kalbinizi asla birilerine kiraya vermeyin.

SOYKIRIM... 
Suriye'de rejim tarafından önü açılan ve desteklenen DAEŞ, YPG, PYD gibi terör örgütleri, işgal ettikleri bölgelerde etnik temizlik ve soykırım uyguladı. Tüm bunlar dünyanın gözü önünde yaşandı, yaşanıyor... Türkiye olarak biz, krizin ilk günlerinden itibaren Suriyeli kardeşlerimizi yalnız bırakmadık, onlara kapılarımızı açtık.

KARNELERİ KIRIK DOLU... 
İnsan Hakları Beyannamesi'ni kaleme alanlar, bugün en temel insanlık sınavından kalmış durumdalar. Dün Srebrenitsa'da bu imtihanı verememişlerdi, bugün de Suriye'de, Libya'da, Yemen'de veremiyorlar. Afrika, Asya, Ortadoğu ülkeleri için demokrasi ve özgürlük karnesi hazırlayanlar, kendi karnelerindeki kırıkları hiç gündeme getirmiyorlar.

BUNUN NERESİ ÖZGÜRLÜK?
Terör örgütüne başkentini açmanın, teröristlere çadır kurdurmanın özgürlükle ne ilgisi var? Eli kanlı caniler, ne zamandan beri siyasi sığınmacı oldu? DAEŞ'in eylemlerine verdiğiniz tepkiyi, niçin PKK, DHKP-C ve YPG'nin saldırıları karşısında esirgiyorsunuz? Madem siyasi idamlara karşısınız; neden Motiur Rahman Nizami'nin idamına sessiz kaldınız? Bunun adı çifte standart değil midir? Bunları söylediğimizde, ilkesizliklerini yüzlerine vurduğumuzda da, beyefendiler, hemen rahatsız oluyorlar. Tayyip Erdoğan diktatör oluyor. Ama Rahman'ı idam edenler diktatör olmuyor...

KAYIP NESİL OLMAYIN
Şayet bir insan, bir öğrenci kendi kültürü, değerleri ve kökleriyle bağlarını koparıyorsa, o değişmiyor, bilakis yabancılaşıyor demektir. Milletine tepeden bakanın, kendine, ailesine, ülkesine faydası olmaz. Biz, bunun acısını çok çektik, halen de çekiyoruz. Afrikalı, Ortadoğulu, Asyalı ülkeler bunun bedelini yıllardır ödüyorlar. Maalesef, ortak tarihimiz bu tür insan enkazlarıyla, kayıp nesillerle dolu... Ben sizin bu tür yanlışlara düşmeyeceğinize, kendi değerlerinizi asla hor, hakir görmeyeceğinize inanıyorum.

PARALEL YAPI GENÇLERİ KULLANDI
Unutmayın , yanlışın en tehlikelisi, doğruya en yakın olandır. Suret-i haktan görünenler, fark edilmesi en zor olanlardır. Maalesef biz bu konuda son dönemde çok büyük sıkıntılar yaşadık, halen de yaşıyoruz. Ülkemizde 40 yıl boyunca devlet içinde gizli bir şekilde örgütlenen, hizmet, eğitim, yardım diyerek insanımızı kandıran bir yapı, en büyük zararı gençlerimize verdi. Uzun dönem ülkemizin başarılı çocukları, Anadolu'nun körpe zihinleri, paralel ihanet çetesi tarafından kandırıldı, kullanıldı. Bu ülkenin evlatları, iyi niyetlerinin kurbanı oldu.

CHP YİNE SAHİP ÇIKTI
Van'da gerçekleştirilen CHP il başkanları toplantısının ardından yayımlanan bildiriyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun infial yaratan kanlı sözlerine sahip çıkıldı. Bildiride şu ifadelere yer verildi: "Yaklaşık 150 yıllık parlamenter geleneğimiz, 93 yıllık Milli Egemenlik anlayışına dayalı Cumhuriyetimiz ve 70 yıldır süregelen çok partili demokratik hayatımızın kazandırdığı tarihsel birikimimiz asla bir diktatörlük rejimine kurban edilmeyecektir. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından, 72. TOBB Genel Kurulu'nda dile getirilen görüşler, bu iradenin ifadesidir. Biz CHP il başkanları olarak bu iradenin tereddütsüz arkasındayız."

SABAH

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.