Çozüm Süreci, Çanakkale Ruhudur

Çozüm Süreci, Çanakkale Ruhudur

Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Sağlık-Sen tarafından Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla organize edilen “Çanakkale Gecesi” Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gecede “Zaferin Gözyaşları Çanakkale” adında tiyatro gösterisi

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Çanakkale, ebedi kardeşliğimizi anlatan muhteşem bir destandır. Kardeşliğimizi darbeciler, çeteler, taşeronlar bozamaz" dedi.

 

Seçmediği ırkından dolayı üstünlük iddiasına giren, Türkçü, Kürtçü faşistlere karşı Çanakkale ruhunu canlandırılması gerektiğini belirten Gündoğdu, “Çanakkale ruhunun hep altını çizeriz, Japonların bile, ‘Bizim bir Hiroşima’mız var, sizin yüz Hiroşima’nız var’ dediği yer Çanakkale’dir. Tıpkı Bedir’in Aslanları gibi Allah yolunda savaşan Mehmetçiklerin şehit olduğu yerdir Çanakkale” diye konuştu.

 

02122014-3

 

“ÇANAKKALE EMPERYALİZME TOKAT OLMUŞTUR”

“Ortak Akıl mitinglerine karar verirken, Çanakkale ruhu birinci şiarımızdı” diyen Gündoğdu, “Çanakkale ruhu, kendisinden olmayanı yok sayan zihniyetlere, millete emir verenlere gösterilen tepkinin adıdır. Bu ruh demokratik laik sosyal hukuk devleti ilkesi altında tanımsız laiklikle milletine işkence edenlere verilen cevaptır. Çanakkale ruhu, milletle buluşup irademize sahip çıkmak anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

 

02122014-5

 

“ÇÖZÜM SÜRECİ, ÇANAKKALE RUHUDUR”

Çözüm sürecini Çanakkale ruhunu ile desteklediklerini vurgulayan Gündoğdu, “Çanakkale, ebedi kardeşliğimizi anlatan muhteşem bir destandır. Kardeşliğimizi darbeciler, çeteler, taşeronlar bozamaz. Biz medeniyetimizin destanıyız. Çanakkale ruhunun bedenleriyiz. Çözüm sürecini bu ruh ile destekliyoruz. Çanakkale Ruhu zalimin kim olduğuna bakmadan karşı koymayı, mazlumun dinine, diline ve ırkına bakmadan yanında yer almayı gerektirir. Çanakkale Ruhu emperyalizme ve Siyonizm’e karşı kıtlık içerisinde, kazma ile kürek ile savaşan ecdadımızın destanıdır. Çocuklarımızı uyuşturucudan ve alkolden korumak için de onlara Çanakkale ruhunu ve İslam ahlakını aşılamamız gerekiyor” dedi.

 

02122014-6

 

“IRKTA ÜSTÜNLÜK OLMAZ”

Irkta kalite aramak Cahiliye Devri adeti olduğunu ifade eden Gündoğdu, “Irkta üstünlük olsaydı, Arap oluşu Ebu Leheb’i kurtarırdı. Seçmediği ırkından dolayı üstünlük iddiasına giren, Türkçü ya da Kürtçü faşistlere karşı verilecek cevap İslam ve medeniyet kardeşliğidir. Kobani bahanesiyle çıkarılan olaylarda, Beyaz Kürtlüğe soyunanlar, muhafazakâr dindar Kürtlerin öldürülmesine destek oldu. Barış zordur, şimdi bu sorunun zamanıdır. Dünya mazlumlarına, kendi sorunlarımızı çözmeden, daha güçlü katkı veremeyeceğimizi çok iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.

 

02122014-9

 

KAMUDA BAŞÖRTÜSÜ ÖZGÜRLÜĞÜ

Gündoğdu, Memur-Sen’in sivil itaatsizlik eylemleri ile 1982 yılında darbeci paşaların çıkardığı yasakçı yönetmeliği ilk önce toplanan imzalarla, daha sonra ise fiili olarak sivil itaatsizlik eylemleriyle ortadan kaldırdığını ifade etti. Gündoğdu, başörtüsü yasağı üzerinden bu milleti terbiye etmeye çalışanların, toplanan 12 milyon 300 bin imzayla cezalandırıldığını vurguladı.

 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ise konuşmasında, “Emperyalizme karşı tarihin en şanlı direnişini gerçekleştiren ecdadımız bize sadece eşsiz bir zaferin onurunu değil, aynı zamanda hürriyetimizi kıyamete kadar koruyacak sırrın anahtarını da miras bırakmıştır. Bu mirası son nefesimize kadar korumaya yemin etmiş Memur Sen kadroları olarak, ecdadımızı, Çanakkale Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

 

02122014-4

 

Kürd’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Arnavut’u Türk’üyle ecdadımızın, yurdun her köşesinden tevhid ruhunu cepheye taşıdığını belirten Metin Memiş, bu ruhun elde ettiği zaferle birliğin kardeşliğin karşısında hiçbir gücün duramayacağını cihana öğrettiğini belirtti.

 

“SEVDAMIZ KARDEŞLİK”

Sevdalarının; şehit kanından rengini alan ay yıldızlı bayrağımızın altında mayası eşitlik ve kardeşlik olan, hukuk olan, emek olan, alın teri olan Yeni Türkiye’yi inşa etmek olduğunu da belirten Memiş, “Davamız, acılarla yoğrulmuş, uğruna büyük bedeller ödenerek yeşertilmiş milli birlik şuurunu fesatçılardan, bozgunculardan korumaktır. İnsanlığı buhran çağının kargaşasından kurtarmak, ülkemizin geleceğine ve insanlığa umut olacak ihsan neslini yetiştirmektir. Bir isek, kardeş isek yıkılmaz kaleyiz” dedi.

 

 

Yeni Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceklerinin altını çizen Memiş, Yeni Türkiye vesayet ve darbelerden arınmış, millet iradesinin sandığa yansıdığı Türkiye’yi ifade ettiğini söyledi. Memiş, Yeni Türkiye’nin inşasında Memur-Sen teşkilatı ve üyelerinin büyük emeği olduğunu dile getirdi.

 

02122014-2

 

02122014-7

 

02122014-8

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.