1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörist sayarız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörist sayarız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörist sayarız

Gaziantep'te konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Nefsi müdafaa konusunda karşımıza kim çıkarsa çıksın onu terörist sayarız" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "UNESCO Gastronomi Kenti: Gaziantep" programında konuştu. Ankara saldırısına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

NEFSİ MÜDAFAA KONUSUNDA KARŞIMIZA KİM ÇIKARSA TERÖRİST SAYARIZ
"Şundan emin olunuz, Türkiye kendisine yönelik her tehdide ve saldırıya karşı cevabını katbekat fazlasıyla veriyor, vermeye de devam edecek. Kimse Türkiye'nin meşrü müdafaa hakkını engelleyemez. Nefsi müdafaa konusunda karşımıza çıkanı terörist sayarız.

Türkiye, karşı karşıya olduğu tehditlerle mücadele noktasında, Suriye'de ve terör örgütlerinin yuvalandığı her yerde gerekli gördüğü her türlü operasyonu yapma hakkına sahiptir. Terörün kendi gündemini dayatmasına izin vermeyiz. Bunun, ülkelerinin toprak bütünlüğüne hakim olamayan devletlerin egemenlik haklarıyla bir ilgisi kesinlikle yoktur. Tam tersine bu durum, Türkiye'nin egemenlik haklarına sahip çıkma iradesiyle ilgili bir durumdur. Ülkemizin bu hakkını engellemeye yönelik tavırları, kimden gelirse gelsin doğrudan Türkiye'nin varlığına yönelik bir girişim olarak kabul ediyoruz.Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörist sayarız

TÜRKİYE'NİN ANGAJMAN KURALLARI...
Türkiye, angajman kurallarını sadece kendisine yönelik fiili saldırılarla sınırlı olmaktan çıkarıp PYD ve DAEŞ başta olmak üzere her türlü terör tehdidini kapsayacak şekilde genişletme hakkını kullanacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hiçbir vatandaşının canı, dünyanın herhangi bir bölgesinde yaşayan vatandaşlarının veya insanlarının canlarından daha az değerli değildir. Aynı şekilde Suriye'de, Irak'ta, Filistin'de, Ukrayna'da ve dünyanın çeşitli bölgelerinde katledilen hiçbir mağdurun, mazlumun canı da Batı ülkelerindeki insanların canından kıymetsiz görülemez.

TÜRKİYE DÜNYANIN EN GÜVENİLİR ÜLKELERİNDENDİR
Bu ülkelerin, kendi vatandaşlarına yönelik saldırılar karşısında çok şiddetli tepki verirken, Türkiye'ye sadece sabır ve metanet telkin etmeleri samimiyetsizliktir. (Türkiye'nin) Ankara'daki son terör eylemi dahil, topraklarına, vatandaşlarına, birliğine, beraberliğine yönelik tüm saldırıları gerekirse kaynağında bertaraf etmekteki kararlılığını bir kez daha ifade ediyorum. Türkiye dünyanın en güvenli ülkelerindendir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.