1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. MEB PERSONELİ

  4. Danıştay'dan Son Dakika MEB Yönetici Atama Kararı
Danıştay'dan Son Dakika MEB Yönetici Atama Kararı

Danıştay'dan Son Dakika MEB Yönetici Atama Kararı

Bilindiği üzere Danıştay , Türk Eğitim Sen tarafından +4 yılını dolduran müdür yardımcılarının sınav puansız okul müdürünün teklifi üzere görev süresinin 4 yıl daha uzatılmasına dair yönetmeliğin durdurmasına dair açmış olduğu davada yürütmeyi durdurma

A+A-

Bilindiği üzere Danıştay, Türk Eğitim Sen tarafından  +4 yılını dolduran müdür yardımcılarının sınav puansız okul müdürünün teklifi üzere görev süresinin 4 yıl daha uzatılmasına dair yönetmeliğin durdurmasına dair açmış olduğu davada yürütmeyi durdurma kararı vermişti.  

Bu karar sonrası +4 yılını dolduran idarecilerin atamaları MEB tarafından doldurularak bu konuda MEB Yürütmeyi Durdurma kararına itiraz etmişti.  Herkes tarafındann  merakla beklenen itiraz sonucuna dair sorgulama esas numarasına göre Danıştay dava sorgulama sisteminde  bakıldığında itiraz kararının reddine dair olduğunu görmekteyiz.

MEB müdür yardımcılığı sınav puanına göre atamalarda +4 yılını dolduran idarecilerin yerlerini tercihlere açmamıştı. Bu karar sonrası MEB yeni bir sınavdan sonra sınav puanını baz alarak mı yada  mevcut sınav puanları ile bu yerleri yeniden tercihe açabileceği gibi yeni bir sınav sonucuna göre oluşan puanlara ggöre atamaları yapabilir.

Danıştayın bu kararı sonrası MEB tarafından  +4 yılını dolduranlar için nasıl  nasıl bir yol izlenileceği önümüzdeki süreçte netleşecektir. 

mebpersonel.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.