1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Davutoğlu: Yüzde 41 bir başarıdır
Davutoğlu: Yüzde 41 bir başarıdır

Davutoğlu: Yüzde 41 bir başarıdır

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Bizim halkın verdiği karar karşısında yukarından bir tavırla "sen yanlış karar verdin, hadi bir daha deneyelim" demek yerine o halkın mesajın anlamak gerekiyor. Yüzde 41 bir başarıdır' dedi.

A+A-

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

 

DEMİREL'İN VEFATI

Allah rahmet eylesin. Ailesine, milletime taziyelerimi sunuyorum. Sayın Demirel Türk siyasi hayatında cumhuriyetin ikinci nesli diyebileceğimiz bir anlamda demokrasi ve kalkınma denklemi içinde çok önemli, hayat çizgisi de Türk siyasetine damgasını vurmuş önemli bir isimdir. Siyasetimize üslup incelikleri katmıştır.

SEÇİM YORUMU

Siyasi ve sosyal hareketler de kişiler gibidir. Siyasi hareketler de belli aralıklarla kendi içinde muhasebe hesabı olur. Aslında 4 yılda bir de halk bir anlamda sizi bu muhasebeye teşvik eder. Bizim halkın verdiği karar karşısında yukarından bir tavırla "sen yanlış karar verdin, hadi bir daha deneyelim" demek yerine o halkın mesajın anlamak gerekiyor. Yüzde 41 bir başarıdır.

12 yıllık güç kullanımının getirdiği çok olumlu özelliklerin dışında bazı yanlış anlamalar/anlaşılmalar olabilir. Çok geniş bir kitleyle mücadele ettik. Seçimde neler yapıldığını herkes görüyor. Yine de bize kendimize bakmalıyız.

Genç seçmenin bize yönelmesinde sorun yaşanıyorsa bu masaya yatırılmalıdır. Gençlere kendimizi anlatmada bir sorun var. Yeni Türkiye için AK Parti'nin de yenilenmesi mesajını halkımız vermiştir.

Yerel yönetimde bir aksaklık varsa onu da gündeme almalıyız. Haklımıza karşı dürüst olma sorumluluğumuz var.

7 HAZİRAN'IN ARDINDAN

Partinin vicdanı diyor ki şuan birliğimizi sürdürmeliyiz. Ak Parti'ye oy veren vermeyen herkesi anlamak, tüm teşkilatı yeniden mobilize etme çabamız var. İlleri tek tek masaya yatırıp gündemimize getireceğiz.

AK Parti şu anda işleyişiyle Türkiye'nin ümididir. 41 daha başarısız olsaydı değil daha iyisini yapabilmek, ulaşamadığımız kitlelere ulaşmak bizim sorumluluğumuz.

Başarı da başarısızlık da arkadaşlarım ve benim beraber ürettiğimiz bir şeydir. Gördüğüm şeyleri sorarım. Partimizde de çok sağlıklı bir kültürün oluşmakta olduğunu görüyorum. Bir özgüven kaybına yol açmadan eleştirmek bir iç iç direncin göstergesidir. Özgüven kaybına izin vermem.

''KİMSEYE DUVAR ÖRMEDİK''

Teamüllerin gereği olarak, halkın verdiği oylara saygının da bir gereği olarak, yüzde 13 alan bir partiyle görüşmem diye bir şey söylemedim, görüşürüm. Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesinden sonra partileri ziyaret edeceğim. Terör ve şiddetle bağını kurtarmamış bir partinin meşruiyet sorunuyla zamanla karşı karşıya kalacağını söylemem lazım. Kim nasıl bir tavır takınıyor, yaşananlar halkımız tarafından takip ediliyordur.

Kimseye duvar örmedik. Bize duvar örülüyor. İstiyorlar ki AK Parti bir köşeye sıkışsın. Bu görüşmeleri siyasi çizgimiz neyse o açıda yaparım.

Hürriyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.